Bezmaksas piegāde no 300,00 zł
Saglabāt iepirkumu sarakstā
Izveidot jaunu iepirkumu sarakstu

Urbis ar āmuru, perforators un nojaukšanas āmurs

( produktu skaits: 14 )

Młotowiertarka DEDRA


Młotowiertarki to jedna z najpopularniejszych grup produktowych w rodzinie elektronarzędzi. Charakteryzuje je wiele parametrów, ale najważniejszą cechą młotowiertarek jest rodzaj zastosowanego udaru. Klasyczna wiertarka wyposażona jest w udar mechaniczny, co znaczy, że potrzebna jest siła docisku użytkownika, żeby ten udar mógł zaistnieć. Natomiast młotowiertarki DEDRA wyposażone zostały w udar elektropneumatyczny, który niweluje potrzebę docisku w celu „wywołania” udaru oraz zapewnia jego znacznie większą siłę i skuteczność podczas robienia otworów w twardych materiałach takich jak beton czy beton zbrojony.
W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo młotowiertarki przeznaczone do intensywnych prac przydomowych, remontowych (młotowiertarka DEDRA SDS+) jak i do prac w zdecydowanie trudniejszych warunkach, wymagających intensywniejszej eksploatacji czy też większych średnic otworów (młotowiertarka DEDRA SDS MAX) oraz typowe młoty wyburzeniowe przeznaczone do kruszenia bądź skuwania betonu.

Młotowiertarka DEDRA – dlaczego młotowiertarka, a nie wiertarka udarowa?

O ile wiertarka udarowa zdaje egzamin w pracach dorywczych gdzie do wykonania mamy kilka otworów, bądź planujemy wiercić w miękkich materiałach budowlanych, albo chcielibyśmy mieć produkt, który pozwoli nam wiercić np. w metalu, drewnie, to przy wierceniu i kuciu w betonowych ścianach młotowiertarka DEDRA jest narzędziem wręcz niezbędnym. Zastosowany udar elektropneumatyczny okaże się nieoceniony, kiedy przyjdzie nam wykonać dużo otworów w betonie np. podczas seryjnych przewiertów przez grube ściany czy przy montażu stelaża z profili pod zabudowę. Zalety młotowiertarki DEDRA nad klasyczną wiertarką będą również mocno zauważalne, kiedy przyjdzie nam skuwać stare płytki ze ścian czy też kruszyć większe powierzchnie betonowe jak np. wykuwanie wejść w ścianach betonowych. Wiertarką udarową tej pracy wykonać się po prostu nie da.
Młotowiertarka DEDRA z uchwytem SDS PLUS lub SDS MAX to łatwość obsługi, a szybka wymiana końcówek roboczych będzie dodatkowym atutem sprawiającym, że praca młotowiertarkami będzie sprawna, przyjemna i co najważniejsze skuteczna.

Która młotowiertarka DEDRA będzie dla mnie najlepsza – jak dobrać produkt do potrzeb

Decydując się na zakup młotowiertarki warto wziąć pod uwagę kilka innych cech jakimi charakteryzują się i odróżniają od siebie poszczególne modele:
- Siła udaru
Młotowiertarki DEDRA z naszej oferty cechuje udar elektropneumatyczny i w zależności od modelu wartość udaru wynosi od 1,8 J do 45 J
- Rodzaj uchwytu
Młotowiertarki DEDRA SDS + dedykowane do lżejszych prac remontowo-budowlanych polegających na robieniu otworów w betonie, betonie zbrojonym i innych twardych materiałach budowlanych oraz podkuwaniu, czyli usuwaniu betonowych naddatków np. wykuwanie otworów. Dla tego typu uchwytu maksymalna średnica wiercenia w betonie wynosi 32 mm. W naszej ofercie znajdą Państwo młotowiertarkę do każdych potrzeb, DEDRA DED7850 to lekka i poręczna konstrukcja, o dość dużej mocy udaru (3,2 J). Kolejny model to DEDRA DED7839, rozmiary urządzenia ograniczono dzięki zastosowaniu pionowego mocowania silnika. W urządzeniu zastosowano wydajny i mocny silnik osiągając moc udaru 4 J. Najmocniejszym modelem młotowiertarek DEDRA jest DED7840, wyposażona w mocowany pionowo silnik o mocy udaru 4,8 J poradzi sobie w podczas pracy w najtwardszych betonach.
Młotowiertarki DEDRA SDS MAX - wyposażone są w uchwyt montażowy o większej średnicy, dzięki temu możliwe jest wiercenie długimi wiertłami o maksymalnej średnicy 38 mm. Przeznaczone do intensywniejszych prac remontowo budowlanych, do prac z bardzo twardymi rodzajami betonu, do robienia otworów przelotowych o dużych średnicach w grubych ścianach. Kilkukrotnie większa siła udaru niż w młotowiertarkach wyposażonych w uchwyt SDS+. W naszej ofercie znajdą Państwo model DEDRA DED7837 o mocy udaru 12 J. Dzięki szerokiej gamie wierteł SDS MAX, dostosują Państwo urządzenie do swoich potrzeb. Duży zapas mocy oraz system antywibracyjny w rękojeści znacząco zwiększają komfort użytkowania.
Młoty wyburzeniowe DEDRA– jednofunkcyjne urządzenia, służące do kruszenia, skuwania, wyburzania dużych powierzchni betonowych. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno urządzenia umożliwiające pracę powyżej poziomu głowy użytkownika - lekki młot wyburzeniowy DED7849, wyposażony w uchwyt SDS MAX jak i solidne urządzenia oburęczne wyposażone w końcówki robocze z uchwytem typu HEX (30 mm średnica uchwytu końcówki roboczej) - młot wyburzeniowy DED7848 o dużej sile udaru (45 J).
- Ilość funkcji
Młotowiertarki DEDRA z uchwytem SDS + (SDS PLUS) to urządzenia na ogół wyposażone w funkcje wiercenia, wiercenia z udarem i podkuwania. Dzięki funkcji wiercenia bezudarowego możliwe jest wiercenie w materiałach innych niż materiały budowlane tzn. w drewnie i w metalu. Oczywiście do tego typu pracy należy zastosować dodatkowy, klasyczny uchwyt wiertarski montowany w uchwycie SDS+.
Młotowiertarki DEDRA z uchwytem SDS MAX wyposażone są zazwyczaj w funkcje wiercenia z udarem i funkcję kucia. Urządzenia z takim uchwytem wyposażone w dwie funkcje to urządzenia przeznaczone tylko do pracy z wiertłami do betonu.
Młoty wyburzeniowe DEDRA to zazwyczaj urządzenia jednofunkcyjne czyli takie, które służą tylko i wyłącznie do kruszenia i skuwania betonu. Ze względu na swoją konstrukcję i przeznaczenie oraz dużą siłę udaru, urządzenia te nie posiadają funkcji wiercenia.
Dokonując wyboru odpowiedniego urządzenia warto również zwrócić uwagę na długość przewodu zasilającego, która może być dodatkowym atutem i zapewnić jeszcze większy komfort użytkowania.

Młotowiertarka DEDRA - kompletacja, czyli gotowość do pracy

Decydując się na zakup młotowiertarki oprócz parametrów należy zwrócić uwagę na dostarczane w zestawie wyposażenie dodatkowe. W młotowiertarkach DEDRA nie zabrakło niezbędnych akcesoriów, aby urządzenie było gotowe do działania, zaraz po odpakowaniu. Mogą to być zarówno podstawowe wiertła, dłuta, smar jak w przypadku młotowiertarki DEDRA DED7840, dodatkowy uchwyt wiertarski w modelu DED7850 zwiększający funkcjonalność młotowiertarki o wiercenie przy wykorzystaniu wierteł do materiałów miękkich (do drewna, metalu itp), czy też metalowa walizka jak w przypadku młota wyburzeniowego DEDRA DED7848

Mocna młotowiertarka akumulatorowa - czy to możliwe?

Wielu profesjonalistów oraz majsterkowiczów szuka urządzeń o dużej mocy oraz mobilności. Wsłuchując się w te opinie DEDRA wprowadziła do systemu jednej baterii (SAS+ALL - jeden akumulator dla wielu elektronarzędzi) mocną młotowiertarkę zasilaną akumulatorowo. Młotowiertarka akumulatorowa DEDRA SAS+ALL DED7048 to urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu, warsztacie czy też podczas prac remontowych. Dzięki zastosowaniu uchwytu SDS + (SDS Plus) młotowiertarka akumulatorowa DEDRA SAS+ALL  współpracuje ze wszystkimi rodzajami wierteł typu SDS PLUS (SDS+). Dzięki wykorzystaniu adaptera SDS PLUS do tradycyjnego uchwytu wiertarskiego możemy wykorzystać młotowiertarkę DED7048 do wiercenia przy użyciu tradycyjnych wierteł o uchwycie walcowym np. wiertłami do drewna, wiertłami do metalu ze stali HSS lub z dodatkiem kobaltu. Duża moc udaru (1,8 J) pozwala na skuteczne wiercenie nawet w twardym betonie, a funkcja wiercenia bezudarowego pozwala na wiercenie w materiałach miękkich takich jak drewno czy metal. Dzięki zasilaniu akumulatorowemu urządzenie możemy zabrać w każde potrzebne miejsce bez zmartwień o sposób zasilania, nie potrzebujesz pamiętać o dodatkowych przedłużaczach, a kupiony akumulator wykorzystasz z innymi narzędziami DEDRA SAS+ALL np. wiertarko-wkrętarką, szlifierką kątową czy nawet kosiarką.

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
pixel