Bezmaksas piegāde no 300,00 zł
Saglabāt iepirkumu sarakstā
Izveidot jaunu iepirkumu sarakstu

Tīrs un netīrs ūdens sūknis

( produktu skaits: 17 )

Pompa zanurzeniowa co to jest?

To urządzenia przeznaczone do zastosowania wszędzie tam gdzie okresowo, stale pojawia się woda, którą chcemy, potrzebujemy wypompować np. podziemny garaż, piwnica, przydomowe oczko wodne czy basen. Specjalna konstrukcja pomp pozwala na ich pełne zanurzenie pod lustrem wody, przy zachowaniu bezpieczeństwa użytkowania. Hermetyczny i dobrze zaizolowany korpus urządzenia pozwala na długotrwałą bezpieczną pracę. Dodatkowe rozwiązania jak wyłącznik pływakowy poprawiają komfort użytkowania i zabezpiecza pompę zanurzeniową przed pracą na sucho. Skracając długość pływaka możemy regulować do jakiego poziomu chcemy obniżyć lustro wody.

Pompa zanurzeniowe do wody brudnej i czystej – jakie różnice?

W rodzinie pomp zanurzeniowych możemy wyszczególnić dwie podstawowe grupy.
Pompy przeznaczone do wody brudnej cechują się wysoką wydajnością przepływu (DEDRA DED8846X to wydajna pompa zanurzeniowa o przepływie nawet 19500l/h) przy niewielkich rozmiarach samego urządzenia. Dzięki zastosowaniu dobrze zaizolowanych połączeń korpusu i przewodu zasilającego pompy zanurzeniowa można bezpiecznie użytkować nawet zanurzając je nawet na głębokość 7m. Specjalna konstrukcja pompy pozwala na tłoczenie wody zanieczyszczonej ziarnami nie przekraczającymi 35mm bez ryzyka uszkodzenia pompy. Oczywiście tymi pompami można tłoczyć wodę czystą, jednakże nie osiągniemy takich parametrów pracy jak w modelach przeznaczonych tylko do takiego rodzaju wody. Niektóre modele dostępne na rynku pozwalają na tłoczenie wody brudnej zanieczyszczonej szambem lub posiadają wbudowany młynek/rozdrabniacz. Kierując się opiniami klientów w naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia przeznaczone do wody brudnej nie zanieczyszczonej szambem.
Pompy zanurzeniowe do wody czystej dzięki zastosowaniu wysokowydajnej konstrukcji membranowej te pompy mają możliwość podnoszenia wody na znaczne wysokości. Dostępna w naszej ofercie, polecana pompa do wody czystej DEDRA DED8851 tłoczy wodę nawet na 68m przy maksymalnym przepływie 1024L/h. Urządzenia te można wykorzystać do tłoczenia wody z głębokich studni, nawet w okresach suszy, podawania wody do systemu nawadniania ogrodu itp.

Jaką pompę zanurzeniową wybrać?

Chcąc dokonać przemyślanego zakupu z pośród szerokiej oferty naszego sklepu, warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów, jakimi cechują się nasze produkty::

 • Wydajność tłoczenia – to najważniejszy parametr w szczególności dla pomp do wody brudnej, gdzie zależy nam na jak najszybszym przepompowaniu wody (np. zalane piwnice, czy inne pomieszczenia poniżej poziomu gruntu). Określa on ile dana pompa jest w stanie przetłoczyć wody w jednostce czasu, a tym samym możemy dobrać wystarczający zapas mocy do naszych potrzeb. Do sporadycznego wypompowania wody, polecamy pompę zanurzeniową DEDRA DED8841. Jej niewielkie gabaryty pozwalają na komfortowe użytkowanie i przechowywanie. Jednocześnie dobre parametry wydajności tłoczenia (11000l/h -11m3/h) sprawiają, że szybko wypompujemy wodę z zalanej piwnicy czy garażu. Dla częstego użytku lub dużych, głębokich powierzchni narażonych na zalanie polecamy wydajną pompę zanurzeniową DEDRA DED8846X.
 • Maksymalne zanurzenie – cecha ta określa bezpieczną maksymalną głębokość pracy urządzenia po przekroczeniu, której urządzenie może ulec uszkodzeniu. Im większa głębokość tym większe ciśnienie na elementy korpusu i części uszczelniające obudowę pompy. Wszystkie pompy zanurzeniowe do wody brudnej DEDRA można użytkować aż 7m poniżej lustra wody i 5m dla pompy dla wody czystej.
 • Maksymalna wysokość podnoszenia wody – to jeden z najważniejszych parametrów dla pompy wody, czy to tradycyjnej czy też zanurzeniowej. Wskazuje ona na jaką wysokość pompa jest wstanie tłoczyć wodę ponad lustro wody. Im wyższa wartość tym większe ciśnienie wody generowane jest przez pompę. Ze względu na specjalną konstrukcję bezkonkurencyjna jest pompa do wody czystej DEDRA DED8851, która podnosi wodę aż na 68m. Dzięki czemu można ją użytkować nawet w czasach suszy, gdzie lustro wody znacznie opada. Pompy do wody brudnej służą przede wszystkim poziomemu przetłaczaniu wody z nieznacznym wzrostem wysokości (konieczność wypompowania wody z niżej położonych pomieszczeń). Podstawowy model jakim jest pompa do wody brudnej DEDRA DED8841 posiada moc podnoszenia wody na 7m co dla użytku domowego jest w zupełności wystarczające. Dla osób potrzebujących większej wydajności proponujemy pompy zanurzeniowe DEDRA DED8843 DED8843M (wysokość podnoszenia 9m) oraz pompa zanurzeniowa DED8844 i DED8846X (wysokość podnoszenia wody 10m). Pomimo podobnych parametrów podnoszenia wody, różnią się one materiałem z jakiego został wykonany korpus pompy, jak również wydajnością tłoczenia np. pompa DED8844 różni się od DED8846X obudową z ABS i przepływem 17000l/h (17m3/h), a w przypadku DED8846X wykorzystano korpus ze stali nierdzewnej INOX, a ilość wody przetłoczonej w ciągu godziny to 19500l/h (19,5m3/h).
 • Maksymalny rozmiar przetłaczanych zanieczyszczeń – ważny parametr dla pomp zanurzeniowych do wody brudnej. Im wyższy parametr tym bardziej zanieczyszczoną wodę pompa jest w stanie tłoczyć bez ryzyka jej zapchania lub uszkodzenia. Pompy zanurzeniowe DEDRA do wody brudnej są w stanie tłoczyć wodę zanieczyszczoną ziarnami nieprzekraczającymi średnicy 35mm. Ze względu na konstrukcję pompy do wody czystej maksymalna średnica ziarna (możliwych zanieczyszczeń) nie powinna przekraczać 5 mm. Użytkowanie pompy do czystej wody z zanieczyszczeniami przekraczającymi wielkość 5 mm może skutkować uszkodzeniem membran, bądź zapchaniem urządzenia.
 • Klasa ochronności – najważniejszy parametr dla użytkownika, ze względu na bezpieczeństwo. Zwłaszcza gdy używamy urządzenia zasilanych z sieci w środowisku wodnym. Parametr IPX określa stopień ochrony urządzenia, a tym samym bezpieczeństwo pracy. Ze względu na ryzyko porażenia prądem należy decydować się na certyfikowane, sprawdzone konstrukcje. Wszystkie pompy zanurzeniowe DEDRA spełniają normę IPX8 - ochrona przed skutkami ciągłego zanurzenia w wodzie na głębokość większą niż 1 metr.
 • Rozwiązania dodatkowe – to wszystkie rozwiązania ponadstandardowe poprawiające komfort, wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.
  • Mogą to być tak jak w przypadku wszystkich pomp zanurzeniowych do wody brudnej pływaki, odłączające zasilanie pompy po odpompowaniu i obniżeniu lustra wody do wskazanej wysokości.
  • Ważną cechą jest również materiał wykonania korpusu pompy – wysokogatunkowe tworzywo sztuczne stanowi obudowę pomp zanurzeniowych DED8841, DED8843 , DED8843M , DED8844 lub wersje pomp z metalowym korpusem ze stali nierdzewnej INOX DED8846X , DED8851.
  • Dodatkowym atutem poprawiającym komfort użytkowania jest wbudowana rękojeść we wszystkich pompach zanurzeniowych do wody brudnej. Znacząco ułatwia to umieszczanie i wyciąganie pompy z odwadnianego obszaru.
  • Pompy do wody brudnej posiadają w dole korpusu specjalną podstawkę z bocznymi kanałami zasysania wody. Ogranicza to ryzyko zamulenia bądź zatkania otworu zasysającego wodę wraz z obniżaniem lustra wody.

 

Pewna jakość, doskonała cena

Wszystkie pompy zanurzeniowe DEDRA do wody brudnej i czystej są łatwe w obsłudze, solidnie wykonane, ergonomiczne i zapewniają wysoką wydajność pracy przy doskonałym stosunku ceny do jakości. W miesiącach letnich gdzie silne opady deszczu potrafią zniszczyć piwnicę i nisko położone domy warto wybrać sprawdzoną, polecaną pompę zanurzeniową do wody DEDRA i zabezpieczyć się przed skutkami podtopienia. A w miesiącach suchych jak zima, ich niewielkie wymiary pozwalają na bezproblemowe przechowywanie w każdym pomieszczeniu.

 

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
pixel