Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Historia

mocna
trwała
niezawodna

Jesteśmy firmą narzędziową działającą w branży od 1991r. Nasz katalog to bogata oferta elektronarzędzi, urządzeń akumulatorowych, akcesoriów do elektronarzędzi, narzędzi ogrodowych, urządzeń spawalniczych, narzędzi ręcznych, artykułów BHP.

Nasze produkty sprzedajemy w Polsce i 14 krajach Europy. Nieprzerwanie od kilku dekad dbamy o wysoką jakość oferowanych produktów oraz usług a potrzeby klientów są naszym priorytetem. Hasło “Mocna Trwała Niezawodna” niezmiennie charakteryzuje markę Dedra.

1991–2001

Rok 1991 to początek naszej działalności. Pierwszą grupą towarową, od której zaczynaliśmy sprzedaż były narzędzia i elektronarzędzia dla glazurników, a nieco później narzędzia do przetwórstwa szkła płaskiego. Systematycznie nasz asortyment powiększaliśmy o przecinarki elektryczne do glazury oraz elektronarzędzia do wiercenia w twardych materiałach.
Pierwsze modele przecinarek, które pojawiły się w naszej ofercie to DED7701 oraz DED7702.

Lata 90-te to również dynamiczny rozwój sieci sprzedaży. Początkowo zaopatrywaliśmy warszawskie sklepy narzędziowe i metalowe. Już po paru miesiącach rozpoczęliśmy poszukiwania partnerów handlowych w kolejnych miastach Polski. Lata 1999/2000 to początek współpracy z dużymi sieciami handlowymi.

Pierwsza siedziba firmy z zapleczem logistycznym znajdowała się na terenie warszawskiej fabryki Vis przy ul. Kasprzaka.

2001–2011

Rozwój firmy, jej personelu, asortymentu oraz zapasów towarowych wymagał ciągłego zwiększania wynajmowanej powierzchni biurowej i magazynowej. Gdy stała się ona niewystarczająca w 2003 r. przenieśliśmy firmę do jej obecnej siedziby w Millenium Logistic Park w Pruszkowie, przy ul. 3. Maja 8. Rok 2002/2003 to kolejny krok w rozwoju naszej gamy produktowej. Wprowadziliśmy wówczas linię kompresorów i bogatą ofertę narzędzi pneumatycznych pod marką Pansam.

Od 2006 r. rozwijamy też grupę produktów spawalniczych. Spawarki inwertorowe Dedra produkowane w technologii IGBT stały się cenione wśród użytkowników na polskim rynku.

Dbanie o wysoką jakość wprowadzanych produktów oddaje również powstałe wówczas hasło: Mocna Trwała Niezawodna, które do dziś charakteryzuje markę Dedra.

Aby zapewnić naszym klientom wysoki poziom obsługi i krótkie terminy dostaw w 2009 r. wdrożyliśmy oprogramowanie klasy ERP wspomagające zarządzanie w obrębie takich obszarów jak księgowość – logistyka – finanse.

2011– 2019

2011-2013

Trzecia dekada działalności firmy to bardzo intensywny rozwój oferty produktowej.
W 2013 r. do portfolio dołączamy markę Descon. Jest to sprzęt grzewczy stosowany w biurach, przemyśle, magazynach i warsztatach, oczyszczacze powietrza, wentylatory.
Ten rok to dla nas również mocny rozwój sieci sprzedaży na rynki europejskie: Czech, Słowacji i Litwy.

2014-2016

W 2016 r. uruchamiamy na polskim rynku sieć sklepów Dedra Partner.
To kolejny etap naszej strategii wsparcia punktów sprzedaży tradycyjnej. Zakłada on kompleksową obsługę w zakresie dostępności, ekspozycji towarów, standardów obsługi i wyboru narzędzi Dedra.

2017-2019

Rok 2017 to dla nas początek bardzo intensywnych trzech lat.
Każdego roku do naszej oferty dołącza nowa marka narzędzi2017 Hillen&Mohr (klucze nasadowe, narzędzia mechaniczne, większość produktów pod tą marką posiada 25 letnią gwarancją), 2018SAS+ALL (narzędzia akumulatorowe pracujące w systemie „Jeden akumulator, wiele możliwości”), 2019Dedra Garden (narzędzia i urządzenia ogrodowe oraz akcesoria do nawadniania).

2019-2022

Lata 2019 - 2022 przyniosły zupełnie inną rzeczywistość niż w trakcie dwóch pierwszych dekad działalności firmy. Życie w stanie pandemii mimo gwałtownego wzrostu cen transportu międzynarodowego oraz wzrostu cen surowców, przyniosło ogromny wzrost popytu na rynku budowlanym. To pozwoliło nam na nieustający rozwój młodych grup produktowych takich jak produkty marki SAS+ALL (ponad 100 produktów akumulatorowych w ofercie), lasery, dalmierze i wykrywacze, ale także Dedra Garden.
Covid-19 zmienił nieco kierunek naszych działań, uruchomiliśmy sklep internetowy Narzędzia 24/7 dla klientów indywidualnych. W 2021 r. przeprowadziliśmy pierwszą konferencje on-line dla naszych klientów bezpośrednich.


Dynamiczny rozwój asortymentu wymaga perfekcyjnej logistyki. Dlatego na przełomie 2019/2020 pozyskaliśmy kolejne powierzchnie magazynowe, gdzie zastosowaliśmy regały z półautomatycznym systemem Shuttle co pozwoliło nam utrzymać najwyższe standardy obsługi i dostawy do klientów maksymalnie w ciągu 48 godzin.

Rok 2022 to nadal ogromny rozwój i wiele nowych produktów w naszym asortymencie, m.in.:

  • świder spalinowy do gleby
  • kosa spalinowa z silnikiem czterosuwowym
  • kosiarka spalinowa z podwójnym ostrzem
  • klucz udarowy akumulatorowy 450 Nm i 600 Nm
  • ekspres do kawy akumulatorowy i wiele innych.

W tym roku podjęliśmy również decyzję o wydłużeniu okresu gwarancyjnego do trzech lat dla większości naszych produktów, m. in, na produkty SAS+ALL, elektronarzędzia marki DEDRA, spawarki, które dotychczas posiadały dwuletnią gwarancję.

Kiedy 24 lutego 2022 roku świat obiegła informacja o wkroczeniu wojsk rosyjskich na Ukrainę nie wiadomo było, jakie konsekwencje dla gospodarki wywoła ta zbrojna agresja. W ciągu kilku kolejnych miesięcy wszyscy musieli pogodzić się z wieloma negatywnymi skutkami wojny.

Dedra brała czynny udział w pomocy nie tylko masowo przybywającym uchodźcom, ale również tym którzy pozostali na Ukrainie, żeby walczyć o swoją wolność.

pixel