Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

FAQ

Spis treści





Reklamacje




1. W jaki sposób mogę złożyć reklamację?

1.1. Przez formularz on-line na naszej stronie internetowej www.dedra.pl lub wysyłając zgłoszenie reklamacyjne bezpośrednio na adres serwisu serwis@dedra.pl . Po wypełnieniu zgłoszenia proszę oczekiwać na kontakt mailowy ze strony pracownika Działu Reklamacji.

1.2. W sklepie stacjonarnym w którym dokonany został zakup -proszę przyjść do sklepu wraz z dowodem zakupu oraz wadliwym towarem/uszkodzonym urządzeniem.

1.3. Przez telefon – proszę zadzwonić na numer (22)7383777 wew. 129/165 Konsultant przyjmie Państwa zgłoszenie i poinformuje o dalszych krokach. Proszę pamiętać, na rozpatrzenie reklamacji w ramach rękojmi/gwarancji to 14 dni. Oczywiście zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby Państwa zgłoszenie było rozpatrzone jak najszybciej.



2. Gdzie mogę oddać urządzenie do naprawy pogwarancyjnej?

2.1. Urządzenia na naprawy pogwarancyjne (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym) należy wysyłać na adres:

DEDRA EXIM, 3 Maja 8, 05-800 Pruszków.

2.2. Do urządzenia należy dołączyć aktualny numer telefonu, opis usterki lub problemu z urządzeniem. Serwisant po zdiagnozowaniu problemu będzie kontaktował się z Państwem telefonicznie w celu przekazania kosztów za naprawę.

Koszt ekspertyz napraw odpłatnych:

Cena obejmuje jedynie sprawdzenie urządzenia w celu wskazania uszkodzonych podzespołów, nie jest to koszt wymiany uszkodzonych podzespołów.

•Grupa 1

Elektronarzędzia przenośne: wiertarki ręczne, szlifierki kątowe, pilarki ręczne do drewna, wkrętarki, nagrzewnice gazowe i elektryczne itp.

15zł netto

•Grupa 2

Urządzenia stacjonarne: pilarki do drewna, przecinarki do glazury, osuszacze, klimatyzatory spawarki, itp.

20zł netto

•Grupa 3

Urzadzenia zasilane paliwami: nagrzewnice olejowe, generatory prądotwórcze, zagęszczarki, itp.

25zł netto

W przypadku wyrażenia zgody na naprawe płatną, koszt wymiany uszkodzonych podzespołów będzie pomniejszony o wartość ekspertyzy.

3. Jak mogę wysłać urządzenie do naprawy?

3.1. W celu uzyskania informacji odnośnie wysłania urządzenia na gwarancję należy skontaktować się z serwisem telefonicznie lub przez formularz on-line na naszej stronie internetowej www.dedra.pl lub wysyłając zgłoszenie reklamacyjne bezpośrednio na adres serwisu serwis@dedra.pl. Po otrzymaniu danych zostaniecie Państwo poinformowani o dalszym postępowaniu reklamacyjnym.





Zamówienie i zwrot części zamiennych



1. W jakich godzinach czynna jest telefoniczna obsługa klienta?

1.1. Telefoniczna obsługa klienta czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 7-17 w piątki 7-16.

2. Gdzie i jak mogę złożyć zamówienie na części zamienne/ gdzie mogę je odebrać osobiście?

Gdzie i jak mogę złożyć zamówienie na części zamienne/ gdzie mogę je odebrać osobiście?

2.0. Zamówienia na części zamienne można składać poprzez nasz sklep internetowy: Narzedzia24na7.pl

2.1. W celu złożenia zamówienia na części zamienne należy wysłać wiadomość na adres e-mail: serwis@dedra.pl lub pod nr faksu 22 738 37 79. W treści zamówienia należy podać:

- rodzaje i ilości zamawianych części posługując się ich numerami z rysunków złożeniowych dostępnych na naszej stronie - adres dostawy, tel. kontaktowy i ew. dane do wystawienia faktury VAT

- sposób zapłaty (przedpłata na konto/wysyłka pobraniowa).

W odpowiedzi na złożone zamówienie otrzymają Państwo:

- w przypadku wybrania przedpłaty: nr konta oraz wysokość należności do uregulowania – części wyślemy po zaksięgowaniu wpłaty

- w przypadku wybrania wysyłki pobraniowej: wiadomość zwrotną zawierającą nadany nr zamówienia oraz kwotę pobrania – części wyślemy po otrzymaniu pisemnej akceptacji kosztów (e-mail lub faks).

2.2. Wysyłkę części realizujemy za pośrednictwem Poczty Polskiej i firmy kurierskiej FEDEX. Jeśli przesyłka waży powyżej 2kg lub jej gabaryty nie mieszczą się w granicach paczki standardowej zdefiniowanej przez Pocztę Polską, wysyłka możliwa jest jedynie firmą FEDEX.

Odbioru osobistego zamówionych części można dokonać pod adresem siedziby firmy:

DEDRA EXIM ul. 3 Maja 8, hala A2, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym od poniedziałku do czwartku w godzinach 7-17 a w piątki 7-16.

3. Potrzebuję numer części do złożenia zamówienia lub rysunku złożeniowego, nie ma na waszej stronie internetowej?

3.1. Zapotrzebowanie na instrukcję obsługi urządzeń należy składać przez formularz on-line na naszej stronie internetowej www.dedra.pl lub bezpośrednio na adres serwisu serwis@dedra.pl. Po otrzymaniu zgłoszenia rysunek złożeniowy zostanie wysyłany w formie PDF na adres mailowy lub tradycyjną pocztą na wskazany przez klienta adres. Do złożenia zamówienia należy posługiwać się numerami części z rysunków złożeniowych.

4. Otrzymałem niewłaściwe/ uszkodzone części zamienne, co dalej?

4.1. Jeżeli otrzymane części nie zgadzają się z zamawianymi należy niezwłocznie poinformować o tym serwis, wysyłając zgłoszenie na adres: serwis@dedra.pl . Jeżeli części dotarły uszkodzone do zgłoszenia proszę dołączyć dokumentację fotograficzną. Aby prawidłowo wypełnić zgłoszenie należy dołączyć dane takie jak: numer konta na który ma być zwrot gotówki, dowód zakupu, dane kontaktowe wraz z numerem telefonu które będą wykorzystane w celu rozpatrywania zwrotu.





Wsparcie produktowe - AGREGATY MALARSKIE HVLP



1. Do jakich prac przeznaczone są agregaty DED7410 lub DED7413?

Nasze agregaty HVLP mogą być używane w wszelkiego rodzaju pracach remontowo- budowlanych w domu, na działce, czy warsztacie. Bardzo dobrze sprawdzają się przy pracach wykończeniowych, gdzie zależy nam na pokryciu farbą miejsc trudnodostępnych A także w przypadku wykonywania prac pracochłonnych np.: malowanie parkanów, płotów, ram. Można nimi wykonać prace np.: konserwacji powierzchni drewnianych (impregnacji, malowania), zabezpieczania powierzchni stalowych przed korozją, pokrywania lakierem mebli.

2. Do jakich farb można używać DED7410 i DE7413

Agregaty zaprojektowane są do nakładania lakierów na bazie: wody, bejc, substancji ochronnych do drewna, substancji gruntujących metal, farb emalii olejno-ftalowych, emalii akrylowych przeznaczonych do malowania techniką natryskową. Urządzenia mogą rozpylać farby ścienne: lateksowe, emulsje, akrylowe. Jednakże ilość rozcieńczalnika potrzebnego do prawidłowego rozrzedzenia farby nie może być większa niż zaleca producent farb. Dodatkowo należy pamiętać o doborze odpowiedniej dyszy, tak aby uniknąć nieprawidłowego nanoszenia farby. Przed zasadniczym malowaniem należy wykonać próbny test pozwalający ocenić jakość naniesionej powłoki.

3. Czy agregatem HVLP mogę nanosić każdą farbę?

Nie każdą farbę można nanosić za pomocą agregatów malarskich HVLP. Producenci farb, lakierów itp. zawsze podają na opakowaniu informację jakimi technikami można nosić farbę np.: w postaci piktogramu pistoletu HVLP.

4. Czy agregaty HVLP pracują z jedną dyszą?

W agregatach HVLP istnieje możliwość wymiany dyszy. W naszym asortymencie dostępne są dysze o wymiarach: 1mm,1.5mm, 1.8mm, 2.5 mm.

5. Jakie są główne różnice pomiędzy agregatami DED7410 a DED7413?

DED7410 DED7413
Moc 600W 700W
Przepływ powietrza 700l/min. 1650l/min.
Lepkość 40s 90s

Ciśnienie robocze w obu modelach jest takie same i wynosi 0,15-0,35bar,

Agregat DED7413 ma wyższą moc, posiada większy przepływ powietrza, czyli jest bardziej wydajny. Zdecydowanie lepiej radzi sobie z farbami do malowania ścian, które charakteryzują się wyższą lepkością.

Agregat DED7410 dedykowany jest do farb mniejszej lepkości (większym rozrzedzeniu).





Wsparcie produktowe - AGREGATY MALARSKIE



1. Do jakich prac przeznaczone są agregaty DED7421 lub DED7423?
Nasze agregaty przeznaczone są do prac remontowo-budowlanych w halach produkcyjnych, budynkach wielkopowierzchniowych, domach i mieszkaniach. Bardzo dobrze się sprawdzają przy pracach wykończeniowych, gdzie zależy nam na pokryciu farbą dużych powierzchni maksymalnie skracając czas pracy (w porównaniu do malowania ścian tradycyjnymi metodami).

2. Jakie farby, substancje można nanosić za pomocą agregatów malarskich DED7421 i DED7423?
Agregaty przystosowane są do malowania substancjami na bazie wody, tj.:
- Bejce, substancje ochronne do drewna (bez rozcieńczania)
- Lakiery na bazie wody, substancje do gruntowania (z rozcieńczeniem wg zaleceń producenta)
- Emalie olejno-ftalowych, emalie olejowe, emalie akrylowe przeznaczone do malowania techniką natryskową (wg zaleceń producenta)
- Farby lateksowe oraz inne powłoki nieścieralne przeznaczone do malowania techniką natryskową (wg zaleceń producenta).

Każdy producent ustala procentowo dopuszczalną ilość dodania rozcieńczalnika.

3. Jak działa dysza?
Agregat malarski DED7421 i DED7423 pompuje a następnie spręża farbę bez użycia powietrza. Następnie materiał jest podawany przez elastyczny wąż do pistoletu z dyszą i przez niewielki otwór dyszy pod wysokim ciśnieniem (do 350 bar) rozpylany na podłoże. Proces rozpylania farb jest w kontrolowany sposób: kontrolowana jest szerokość rozpylania i prędkości przepływu farby.

4. Na jakie parametry malowania wpływa dysza?
Zmniejsza straty podczas natrysku.
Ogranicza zużycie farby. Zapewnia lepszą kontrolę nad rozpylaną farbą. Skraca czas pracy.

5. Jak dobrać odpowiednią dyszę?
Aby maksymalnie wykorzystać możliwości dyszy należy brać pod uwagę :
- Wydajność agregatu malarskiego.
- Szerokość strumienia nanoszonej farby
- Wielkość otworu dyszy.
- do jakiego typu farb agregat może być wykorzystywany.
- Rodzaj powierzchni jaką będziemy pokrywać farbą.


6.
Jaki wpływ na jakość malowania mają dysza i filtr pałeczkowy?
Nieodpowiednie dobranie dyszy i filtra do farby lub substancji może powodować: naniesienie nieodpowiedniej grubości powłoki, nierównomiernego nanoszenia powłoki farby, czy też szybszego zużycia farby. Zasady doboru dyszy i filtra opisane są w instrukcjach obsługi agregatów DED7421 i DED7423 oraz pistoletu DED7440. W ofercie mamy dysze w zakresie od 411-517 i filtry pałeczkowe w zakresie 30-60-100.

7. Czy agregatami malarskimi można gruntować ściany?
Agregaty malarskie model DED7421 oraz 7423 są przystosowane do gruntowania ścian.

8. Czy agregatami można malować farbami fasadowymi?
- Agregaty malarskie modele DED7421 oraz DED7423 nie są przewidziane do zastosowania z farbami fasadowymi.
- Agregaty posiadają zbyt niskie ciśnienie robocze aby można było prawidłowo nanosić farbę fasadową.
- Do farb fasadowych minimalny zalecany rozmiar dyszy wynosi 0,023”, agregaty DED7421 i DED7423 sa przystosowane do pracy maksymalnie z dyszą 0,021”.

9. Czy agregatami DED7421 i DED7423 można używać z farbami epoksydowymi, na bazie rozpuszczalnika, chlorokauczukowe, lakierami na bazie rozpuszczalnika?
Agregaty te nie są przystosowane do pracy z farbami na bazie rozpuszczalników.
W budowie pompy urządzenia zastosowano uszczelniacze wykonane z materiałów które mogą ulec uszkodzeniu, rozpuszczeniu pod wpływem rozpuszczalników t.j. nitro.

10. Co wpływa na zużycie dyszy?
- Ciśnienie robocze substancji (farby)
- Cząstki stałe znajdujące wewnątrz nanoszonej substancji (farby) powodują ścieranie materiału dyszy (spieku)





Wsparcie produktowe - MYJKI CIŚNIENIOWE



1. Myjka nie pobiera detergentu ze zbiorniczka?

1.1. Model DED8821: Żeby detergent był podawany wraz ze strumieniem wody należy zastosować lancę z regulowaną dyszą. Następnie szrą końcówkę lancy należy przestawić zgodnie z umieszczonym na niej rysunkiem, przekręcając w prawo w celu uzyskania niskiego ciśnienia strumienia wody.

1.2. Model DED8822: Żeby detergent był podawany wraz ze strumieniem wody należy zastosować lancę z regulowaną dyszą. Następnie plastikową końcówkę lancy należy przesunąć w kierunku do siebie w celu uzyskania niskiego ciśnienia strumienia wody. Dodatkowo pokrętłem znajdującym się na przednim panelu obudowy możemy regulować ilość podawane detergentu.

2. Jaka może być maksymalna temperatura wody zasilająca myjkę ciśnieniową?

Maksymalna temperatura wody wynosi 50°C.

3. Czy myjki DEDRA mogą pracować jako pompa do wypompowania wody?

W konstrukcji myjki nie przewidziano takiego zastosowania. Zastosowana w myjce pompa nie jest wstanie samoczynnie zassać wody. Aby rozpocząć pracę należy do myjki podłączyć bieżącą wodę.

Maksymalne ciśnienie wody na zasileniu myjki wynosi 12 bar.





Wsparcie produktowe - NARZĘDZIA AKUMULATOROWE SAS+ALL



1. Czy można uzyskać informacje o orientacyjnych czasach pracy elektronarzędziami SAS zasilanych akumulatorami (linia SAS): 2Ah, 4Ah, 5Ah?
Orientacyjne czasy pracy poszczególnych elektronarzędzi z linii SAS są podane w Danych Technicznych każdego elektronarzędzia.

2. Czy akumulatorami : DED78745, DED78755, DED78785, DED78805 można zasilać urządzenia z linii SAS?
Wszystkie urządzenia z linii SAS przystosowane są do zasiania tylko akumulatorami dedykowanymi dla tej linii tj.: DED7032 (18V, 2.0Ah) , DED7034 (18V; 4.0Ah), DED7035 (18V; 5Ah)

3. Czy do ładowania akumulatorów z linii SAS posiadają Państwo tylko szybką ładowarkę?
Do ładowania akumulatorów z linii SAS oferujemy obecnie dwa modele ładowarek: ładowarka DED7038 (20V; 60W), szybka ładowarka-SMART DED7039 (20V; 125W).

4. W Państwa ofercie elektronarzędzi akumulatorowych linii SAS można znaleźć urządzenia z silnikiem bezszczotkowym, jakie są zalety i wady użycia takich silników?
Popularność stosowania silników bezszczotkowych w elektronarzędziach związana jest z wieloma zaletami. Silniki bezszczotkowe charakteryzują się: prostą budowę silnika, duży stosunek momentu do masy silnika, duża sprawność, prosty układ sterowania, sterowanie w szerokim zakresie prędkości, bardzo dokładną regulację prędkości bez dodatkowych kosztów finansowych, wysoki moment rozruchowy, niskie koszty obsługi, brak szczotek (silnik staje się cichy, niezawodny, brak zużywania mechanicznego oraz przewodzącego pyłu).

Do najczęściej wymienianych wad tego silnika należą: tętnienia momentu elektromagnetycznego, wysoki koszt magnesów trwałych, konieczność stosowania czujników położenia wału, co w znacznym stopni wpływa na cenę układu napędowego.

5. Czy podkaszarka akumulatorowa DEDD7090 posiada automatyczny system podawania żyłki?
W podkaszarce DED7090, aby wysunąć żyłkę należy palcem wcisnąć znajdujący się na głowicy przycisk (1) i jednocześnie delikatnie ciągnąć za żyłkę. Każde naciśnięcie przycisku umożliwia dodatkowe wysunięcie linki. Nadmiar wysuniętej żyłki zostanie odcięty przez nóż znajdujący się na osłonie. Taka regulacja umożliwia dokładne ustawienie odpowiedniej długości elementu tnącego. Zastosowane rozwiązanie uniemożliwia powstanie uszkodzeń osłony lub bębna z żyłką mogących powstawać przy automatycznym systemie wysuwania żyłki.

6. Czy kosiarki DED7198 oraz DED7199 mają funkcję mulczowania trawy?
Jednym z trybów pracy kosiarek akumulatorowych z linii DEDRA SAS+ALL jest mulczowanie. Po zdjęciu kosza na urobek należy założyć na kanał wyrzutowy zaślepkę, będącą na wyposażeniu każdej z kosiarek.
Podczas pracy (mulczowania) trawa ulega dodatkowemu rozdrobnieniu i jest rozrzucana pod obudową kosiarki. Ścięta trawa rozkłada się, zamieniając w naturalny, ekologiczny nawóz. Poprawia to wzrost trawy poprzez ograniczenie odparowywania wody, zapobieganie erozji gleby, spowolnienie wzrostu chwastów.

7. Czy kosiarka wyposażona jest w nóż przeznaczony do mulczowania?
Kosiarki akumulatorowe DEDRA SAS + ALL wyposażone są w jeden nóż, który jest przystosowany do pracy koszenia jak i mulczowania.





Wsparcie produktowe - NAGRZEWNICE GAZOWE



1. Po puszczeniu przycisku podawania gazu gaśnie płomień?

Przycisk podawania gazu należy przytrzymać ok 5-10 sekund, jeśli po tym czasie puścimy przycisk podawania gazu a płomień w nagrzewnicy zgaśnie, należy sprawdzić czy w butli gazowej znajduje się gaz lub może to świadczyć o uszkodzeniu bądź zabrudzeniu zaworu gazowego – w takim przypadku nagrzewnicę należy przekazać do Serwisu firmy DEDRA.

2. Czy nagrzewnice DEDRA można podłączyć do gazu ziemnego?

Nagrzewnice gazowe firmy DEDRA przystosowane są wyłącznie do spalania mieszaniny gazu propan-butan LPG.

Zasilanie nagrzewnicy gazowej gazem ziemnym jest zabronione i niedopuszczalne.





Wsparcie produktowe - NAGRZEWNICE OLEJOWE



1. Gdzie można używać nagrzewnice olejowe bez odprowadzenia spalin?

Nagrzewnica olejowa jest urządzeniem przeznaczonym do użytkowania jedynie w pomieszczeniach o sprawnie działającej wentylacji. Służy do ogrzewania pomieszczeń niemieszkalnych użytkowych takich jak warsztaty, garaże itp. Jest przeznaczona do wykorzystania jako dodatkowe źródło ciepła, nie może stanowić głównego źródła ciepła.

2. Nagrzewnica nie działa, na wyświetlaczu pojawił się błąd „E1”, co oznacza?

Pojawienie się na wyświetlaczu komunikatu „E1” sygnalizuje awarię związaną z układem podawania paliwa.

Zbyt niskie ciśnienie powietrza – należy wyregulować ciśnienie za pomocą śruby regulacyjnej znajdującej się na obudowie pompy.

Zbyt niski poziom paliwa – należy uzupełnić zbiornik paliwa.

Zanieczyszczone filtry powietrza znajdujące się w pompie powietrza – należy przeczyścić filtry powietrza.

3. Nagrzewnica DED9950 nie działa, podczas uruchomienia dymi przez krótki czas i wyłącza się?

Wydobywający się z komory spalania biały dym świadczy o nieprawidłowych proporcjach mieszanki powietrzno-paliwowej która nie uległa zapłonowi.

Należy sprawdzić czy filtry powietrza nie są nadmiernie zanieczyszczone oraz sprawdzić czy dysza paliwowa nie jest zabrudzona lub zapchana.

4. Jak długi komin odprowadzający spaliny może być podłączony do nagrzewnicy DEDRA?

Nagrzewnice DED9955TK i DED9956TK posiadają możliwość podłączenia przewodu (rury) do bezpośredniego odprowadzania spalin. Rurę o średnicy 120mm dla modelu DED9955TK oraz 150cm dla modelu DED9956TK posiadającą odpowiednie parametry techniczne i cieplne należy nasunąć na komin nagrzewnicy, pomiędzy kominem a rura odprowadzająca spaliny należy zastosować dołączony do nagrzewnicy przerywacz ciągu. Otwory przerywacza ciągu nie mogą być zasłonięte. Dla nagrzewnicy z zamontowanym odprowadzeniem spalin maksymalna długość przewodu kominowego wynosi 4m.





Wsparcie produktowe - WIERTNICE



1. Czy wiertnice DED7621 i DED7622 mają tzw. mikroudar?
Wiertnice DED7621 oraz DED7622 są urządzeniami przeznaczonymi do wiercenia koronkami HW4032…HW4300 w betonie, kamieniu, gresie. Obie maszyny nie mają funkcji uderzenia podczas wiercenia. Jednak nie wpływa to znacząco na gorszą jakość pracy. Wiertnice DEDRA równie dobrze sprawują się w pracy jak podobne urządzenia posiadające mikroudar.

2. Czy wiertnicą można wiercić pod kątem?
Statywy wiertnic DED7621 i DED7622 umożliwiają tylko wiercenie pod kątem prostym.

3. Czy wiertnicą można wiercić na sucho?
Wiertnica w swojej konstrukcji przystosowana jest do wiercenia na sucho jak i z podłączeniem jej do sieci wodociągowej. Przyłącze wody w jakie jest wyposażona maszyna posiada mocowanie typu szybkozłączka. Umożliwia to podłączenie ich do węży ogrodowych. Na wężu znajduje się zawór umożliwiający odcięcie dopływu wody. Jednakże należy zwrócić uwagę na warunki pracy używanych koronek do wiercenia. Producent zawsze określa do jakich warunków pracy przystosowane jest narzędzie.

4. Czy wiertnicą DED7621 można wiercić bez statywu?
Mała wiertnica może być używana bez statywu jednak wymagane jest doświadczenie, które pozwala na umiejętne wiercenie i niedopuszczenie do wykręcenia, wyrwania wiertnicy z rąk przy zakleszczeniu koronki w wierconym materiale.

5. Czy korony HW4xxx mogą wiercić w betonie zbrojonym?
Częścią roboczą koronek są segmenty z ziarnami diamentu w osnowie metalicznej. Koronki DEDRA typu HW4xxx przeznaczone są do wiercenia w betonie. Wiercenie w betonie zbrojonym prętami nie przekraczającym f7mm jest możliwe dla jednorazowego użycia. Przy pracach wiercenia w betonie zbrojonym należy spodziewać się znaczącego wydłużenia czasu wiercenia i szybszego zużycia segmentów tnących. Korony przeznaczone są do wiercenia bez udaru. Nie przestrzeganie tego warunku spowoduje, że segmenty będą się odkształcać, odpadać, co negatywnie wpłynie na wiercenie.

6. Czy rozmiar uchwytu w wiertnicy jest standardem rynkowym i czy do wiertnic DEDRA pasują korony innych producentów?
Mocowanie koron 1 ¼” jest często spotykanym gwintem w wiertnicach i korony innych producentów powinny dać się zamontować. Zawsze jednak należy porównać średnice mocowania korony i mocowania.

7. Czy mogę dalej wiercić jeśli wyłamał mi się segment z koronki?
Wyłamanie się segmentu w koronie powoduje przyśpieszenie zużycia pracujących segmentów oraz możliwość łatwiejszego wyłamania pozostałych segmentów.

8. Czy koronki diamentowe DEDRA nadają się do regeneracji?
Korony marki DEDRA można regenerować. W przypadku wyłamania segmentów należy zwrócić się do wyspecjalizowanych firm, które świadczą usługi regeneracji koron.

9. Czy jest możliwe naprawienie korony diamentowej z wyłamanym segmentem w serwisie DEDRA?
Serwis DEDRA EXIM nie ma możliwości regeneracji uszkodzonych koron. Jednakże przy przestrzeganiu prawidłowych warunków pracy korony, prawdopodobieństwo odpadnięcia segmentów jest znikome.

10. Czy mogę stosować przedłużki do robienia przewiertów większych niż długość robocza koronki?
Tak, w naszej ofercie znajdą Państwo dwie przedłużki HW4003 – 300 mm oraz HW4005 – 500 mm. Obie przeznaczone są do współpracy z wiertnicami DED7621 i DED7622 oraz koronami diamentowymi DEDRA HW4xxx. Pozwalają one zwiększyć głębokość wiercenia o 300mm lub 500mm.





Wsparcie produktowe - SPAWARKI



1. Czy spawarki DEDRA są przystosowane do pacy z zespołami prądotwórczymi?

Spawarki firmy DEDRA przystosowane są do zasilania za pomocą zespołu prądotwórczego (min. 10kVA), wyjątek stanowią spawarki transformatorowe.

2. Jaki powinien być stosowany bezpiecznik w sieci domowej, aby można było bezpiecznie pracować spawarką?

Instalacja zasilająca spawarkę powinna być wykonana przewodem miedzianym o minimalnym przekroju 3 x 2,5 mm 2, powinna być poprowadzona od bezpiecznika o wartości co najmniej 16A (np. nadmiarowo prądowego serii S300 (C)) przy założeniu, że urządzenie będzie podłączone, jako jedyne, do obwodu zasilania i winna spełniać przepisy bezpieczeństwa użytkowania. Nie podłączać i nie użytkować spawarki jeżeli sieć zasilająca nie posiada przewodu ochronnego.

3. Gdzie mogę sprawdzić cykl pracy spawarki?

Tabela nastaw i cyklu pracy znajduje się na tylnym panelu urządzenia.

Legenda: X - Cykl pracy I - Znamionowy prąd spawania U - Napięcie w stanie obciążenia

Przyjmuje się, iż czas pełnego cyklu pracy wynosi 10 min (Przykładowo: X = 60% oznacza, że obciążenie trwa 6 min. zaś po cyklu następuje przerwa 4 min.).





Wsparcie produktowe - ZESPÓŁ PRĄDOTWÓRCZY



1. Czy zespoły prądotwórcze wyposażone są układ AVR?
Wszystkie oferowane modele zespołów prądotwórczych wyposażone są w system AVR (automatic voltage regulation). Jest to układ pomagający utrzymać właściwe napięcie wyjściowe zespołu prądotwórczego.

2. Czy prądnice w zespołach prądotwórczych mają miedziane uzwojenie?
W modelach DEGB3600K, DEGB6500K oraz DEGB7503K zastosowano prądnice z uzwojeniem wykonanym z miedzi.

3. Jaką minimalną moc powinien mieć zespół prądotwórczy, aby można zasilić spawarkę 200A?
Zespół prądotwórczy powinien posiadać moc nominalną 10 kVA. Stosowanie zespołów o niższej mocy uniemożliwia użytkowanie spawarki w całym zakresie nastaw prądowych.

4. Czy mogę podłączyć odbiornik jednofazowy o mocy 3 kW lub wyższej do gniazda zespołu prądotwórczego DEGB6500K?
Zespół prądotwórczy DEGB6500K jest wyposażony w prądnicę trójfazową o mocy max. 6,5 kW, Przy założeniu ,że mamy do czynienia z prądnicą trójfazową należy deklarowaną moc podzielić przez 3. Otrzymany wynik informuje nas jaką mocą mogę obciążyć jedną z faz zespołu prądotwórczego.

5. W jaki sposób prawidłowo obciążać zespół prądotwórczy?
Dla bezpieczeństwa prądnicy, zespół prądotwórczy uruchamiamy bez obciążenia. Kiedy silnik osiągnie wymaganą prędkość obrotową możemy, podłączać odbiorniki zaczynając zawsze od takiego który pobiera największą moc. Po ustabilizowaniu pracy silnika, podłączamy kolejne odbiorniki o mniejszej mocy. Należy przy tym pamiętać, że suma mocy poszczególnych odbiorników nie może przekraczać mocy wyjściowej generatora. Optymalnym rozwiązaniem jest obciążanie zespołu prądotwórczego mocą nie przekraczająca 80% wartości wyjściowej mocy.

6. Jakie urządzenia mogę podłączyć do zespołu prądotwórczego DEDRAZespoły prądotwórcze wykonane są w klasie G2 i wyposażone w AVR działający jako układ utrzymujący napięcie ~ 230V/400V (zależne od modelu), bez stabilizacji. Urządzenia świetnie nadają się w sytuacjach, gdy do agregatu potrzebujemy podłączyć np. czajnik, komputer z zasilaczem ATX, elektronarzędzia typu przecinarka do glazury, szlifierka kątowa, wiertarka, pompy do wody, itp. Dla elektroniki powinno się zastosować agregat klasy G3, ale cena w porównaniu do tych urządzeń wykonanych w klasie G2 jest znacznie wyższa.

pixel