Príslušenstvo pre špeciálne elektrické náradie
( počet produktov: 13 )Akcesoria do elektronarzędzi specjalnych – w czym możemy wybierać?
Jak w przypadku wszystkich elektronarzędzi, samo urządzenie nie wystarczy, aby wykonywać nim daną pracę, więc chcąc nie chcą musimy wyposażyć się w odpowiedni osprzęt. Zazwyczaj kupując urządzenie mamy dołączone do niego akcesoria „na start”, ale jak wiadomo akcesoria robocze są zużywalne i prędzej czy później czeka nas zaopatrzenie się w nowe. Nawiązując do artykułu, w którym przedstawialiśmy gamę elektronarzędzi specjalnych zaprezentujemy teraz, jakiego rodzaju wymienialne elementy zastosować możemy do poszczególnych narzędzi.
A dla przypomnienia pod poniższym linkiem zamieszczamy poprzedni artykuł.
Nożyce do cięcia blachy - ostrza
Elementem tnącym w tym urządzeniu są ostrza, które z biegiem czasu i wzrostem ilości pociętej blachy mogą się stępić, czyli stracić swoje właściwości tnące. Niestety prędzej czy później czeka to każde ostrze i będziemy musieli je wymienić. W zależności od przeznaczenia oraz rodzaju nożyc, jakie posiadamy, ostrza będą różniły się między sobą kształtem, należy pamiętać, więc o odpowiednim ich doborze. Zamienne ostrze do nożyc do cięcia blachy DED7083 to komplet 3 ostrzy zapewniających efektywne cięcie blachy. Ostrza te rekomendowane są do elektrycznych nożyc do blachy DED7083.
Elektryczny klucz udarowy – nasadki udarowe
O nasadkach pisaliśmy już w kategorii kluczy, także, jeśli chcecie Państwo przypomnieć sobie lub przybliżyć ten temat zachęcamy do kliknięcia tutaj.
Wracając jednak do tematu… sam klucz nie wystarczy, aby odkręcić czy przykręcić np. śrubę – potrzebna jest do tego końcówka robocza, jaką w tym przypadku jest nasadka udarowa. Nasadki mają różne rozmiary, także w zależności od wielkości główki śruby, musimy dobrać odpowiedni. Zamiast oddzielnej kompletacji sztuka po sztuce, korzystniej zdecydować się na zakup całego zestawu jak np. zestaw nasadek udarowych do felg aluminiowych Hillen&Mohr 17M003, w którego skład wchodzą 3 nasadki o rozmiarach, 17mm, 19mm, 21mm. Przy wyborze nasadek pod klucz udarowy należy bezwzględnie pamiętać o tym, iż nasadki muszą być dedykowane do pracy z udarem (stąd określenie nasadki udarowe). Zwykłe nasadki, będą po prostu za słabe, aby przyjąć na siebie moc takiego urządzenia i ulegną zniszczeniu podczas próby ich użycia.
Urządzenie do cięcia styropianu – ostrze i drut oporowy
W zależności od tego, jaki przyrząd do cięcia styropianu mamy w swoim posiadaniu, tak wymiennym elementem tnącym będzie ostrze lub drut oporowy do cięcia styropianu. Jak już wspominaliśmy cięcie styropianu to tak naprawdę jego topienie przy pomocą wysokiej temperatury, ale temperatura ta musi oczywiście zostać przeniesiona na element „tnący” W przypadku noża termicznego np. DED7520, akcesorium umożliwiającym przecinanie styropianu jest wymienne ostrze, które dostępne jest w kilku długościach – im krótsze ostrze tym bardziej precyzyjne kształty możemy wycinać.
Ale czym ciąć styropian posiadając gilotynę?
Cięcie styropianu drutem oporowym, który montujemy w gilotynie, urządzeniu do cięcia styropianu, nie jest czynnością mocno skomplikowaną, należy jednak pamiętać o doborze odpowiedniego osprzętu. Istotnym czynnikiem jest rodzaj materiału, z którego wykonany jest drut oporowy do styropianu – ma on głównie wpływ na żywotność samego drutu. Kolejną sprawą jest jego grubość. Cieńszy drut oporowy szybciej się nagrzeje, lecz istnieje duże ryzyko jego pęknięcia przy stosowaniu wyższej temperatury, grubszy drut natomiast nie jest zbyt wygodny w użyciu i montażu w urządzeniu – dobrze, więc będzie wyśrodkować ten parametr. Nie jest to oczywiście regułą, wg. nas najlepszym rozwiązaniem, aby odpowiednio dobrać grubość drutu oporowego do cięcia styropianu, będzie po prostu metoda „prób i błędów”. Warto przy okazji nadmienić, że cięcie drutem oporowym jest najefektywniejszą metodą cięcia styropianu i podobnych materiałów, dlatego jeśli zajmujemy się tym często lub na co dzień, naprawdę nie ma na co czekać - radzimy zainwestować w odpowiedni sprzęt :)
Polerka elektryczna do karoserii – gąbki polerskie i futra polerskie
Polerka elektryczna to niezastąpione narzędzie pracy każdego lakiernika samochodowego – bez tego urządzenia ani rusz. Jednak jak w przypadku pozostałych elektronarzędzi, samo” body” nam nie wystarczy – musimy dobrać do tego gąbkę polerską, pad polerski czy futro polerskie. Ale, aby móc zamontować te akcesoria na polerce, potrzebujemy jeszcze jeden element, jakim jest dysk mocujący z rzepem, do którego to właśnie przyczepiamy wyżej wymienione akcesoria. Co do samego wyboru gąbki polerskiej czy futra polerskiego to w zależności od etapu prac, jaki wykonujemy, tak dobieramy odpowiedni ich rodzaj. Dla przykładu, twardej gąbki polerskiej z rzepem DED79553 użyjemy do pierwszej fazy pracy związanej z usuwaniem głębokich rys w lakierze z racji właśnie na jej twardość, czyli agresywność zdzierania obrabianej powierzchni. Jeśli twarda gąbka polerska nie daje jednak rady, posłużyć się można futrem polerskim DED79554, którego włosie wprowadza pastę głęboko w rysę, dzięki czemu łatwiej jest ją usunąć - jego użycie wymaga jednak od użytkownika wprawy i doświadczenia, gdyż nieumiejętnie użyte może spowodować duże szkody w obrabianym materiale.
Miniszlifierka, szlifierka prosta - gama mini akcesoriów
Dla tego urządzenia istnieje multum akcesoriów i końcówek roboczych, więc w zależności od potrzeb mamy, w czym wybierać.
Akcesoria do miniszlifierki zwyczajowo sprzedawane są w całych zestawach z podziałem na grupy, w zależności od przeznaczenia np.:
- Filce polerskie - DEDRA 08T607 zestaw 13 szt.
- Kamienie szlifierskie - DEDRA 08T606 zestaw 6 szt.
- Ściernice listkowe i taśmy szlifierskie - DEDRA 08T609 zestaw 24 szt.
- Szczotki druciane i filce polerskie - DEDRA 08T608 zestaw 15 szt.
- Tarcza korundowa tnąca - DEDRA 08T604 24 x 0,8mm, zestaw 50 szt.
- Tarcza szlifierska, kamień szlifierski - DEDRA 08T602 20 x 2.0mm, zestaw 20 szt.
- Taśma szlifierska 12.7mm, K60, K120 - DEDRA 08T601 zestaw 9 szt.
W każdej grupie znajdują się również różne warianty danego produktu np. taśmy szlifierskie w różnej gradacji czy ściernice listkowe o różnej średnicy. Tylko od nas zależy, co wybrać i w jakiej ilości.
Dwa zdania na koniec - podsumowanie
Jak sami Państwo widzicie, wybór akcesoriów i osprzętu do elektronarzędzi specjalnych jest bardzo duży. Nie należy zapominać również o grupie tradycyjnych elektronarzędzi – do nich również bez trudu dopasujemy potrzebne akcesoria, a pokusimy się nawet o stwierdzenie, że wybór jest jeszcze większy. My z naszej strony, jak zawsze przed zakupem radzimy precyzyjnie określić swoje potrzeby i na tej podstawie dobierać interesujące nas produkty – nie sztuką jest kupić dużo, lecz mądrze :)
A dla osób poszukujących innego rodzaju „drobnicowego” asortymentu jak. np. wiertła czy otwornice polecamy zakładkę osprzęt do elektronarzędzi – wystarczy kliknąć tutaj :)
Udanych zakupów!