Ingyenes szállítás a címről 300,00 zł
Mentés a bevásárlólistára
Új bevásárlólista létrehozása

Porszívók és tartozékok

( termékek száma: 44 )

Bałagan przy remoncie – czy warto inwestować w specjalistyczny odkurzacz?

Podczas prac remontowo-budowlanych czy warsztatowych, zmorą dla wykonawców jest notoryczny brud. Ciężko, a wręcz niemożliwe jest go uniknąć, dlatego warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt do jego uprzątnięcia. Zwykły odkurzacz domowy może nie podołać takiemu wyzwaniu, dlatego rynek oferuje odkurzacze przemysłowe oraz warsztatowe.

Jaki odkurzacz przemysłowy do gipsu?

To pytanie zadaje sobie naprawdę wiele osób, szczególnie tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w szlifowaniu. Jak wiadomo, podczas szlifowania najgorszym czynnikiem, z którym mamy do czynienia jest wszechobecny pył – nie dość, że jego nadmierna ilość ogranicza nam widoczność, to samo wdychanie pyłu jest wysoce niekorzystne dla naszych płuc. Najlepszym rozwiązaniem problemu pylenia jest zaopatrzenie się odkurzacz przemysłowy do gipsu z otrząsaczem pyłu. Otrząsacz to system oczyszczania filtra, zapobiegający jego zapchaniu, dlatego konieczny jest w odkurzaczach, które będą miały do czynienia z pyłem. Przykładem takiego odkurzacza jest odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem DEDRA DED6604 przeznaczony do pracy na sucho i mokro (ściągania wody) oraz o klasie filtracji M. Posiada on również elektromagnetyczny system otrząsania filtra oraz funkcję wydmuchu, która umożliwia wydmuchnięcie brudu z zakamarków czy kątów, a co za tym idzie jego późniejsze uprzątnięcie. Ciekawym modelem jest również odkurzacz przemysłowy z filtrem wodnym DEDRA DED6603, dzięki któremu drobiny kurzu i pyłu nie wydostają się z powrotem do otoczenia.

A jaki odkurzacz do garażu czy warsztatu?

Odkurzacz warsztatowy powinien nadawać się do usuwania zabrudzeń zarówno stałych, jak wióry czy resztki obrabianych materiałów, jak i płynnych typu smary czy farby. Główną różnicą miedzy nimi, a zwykłymi odkurzaczami jest właśnie możliwość zasysania płynów z czyszczonych powierzchni. Odkurzacze warsztatowe są w zasadzie uniwersalne i można używać ich nie tylko w warsztacie, ale również w większych bądź mniejszych przestrzeniach biurowych, sklepowych, a nawet i domowych. Odkurzacz warsztatowy do odkurzania na sucho i mokro DEDRA DED6598 to świetny przykład właśnie takiego uniwersalnego odkurzacza, który poradzi sobie zarówno w warunkach domowych jak i garażowych czy warsztatowych. Jest on niewielkich rozmiarów, więc nie ma problemu z jego przechowywaniem – posiada 20l pojemności zbiornika, a waży jedynie 6,5 kg. Jeszcze jednym interesującym produktem jest odkurzacz kominkowy DEDRA DED6595, za pomocą, którego, możliwe jest zebranie zalegającego w kominku wystudzonego popiołu. Odkurzacz posiada 18l zbiornik wykonany ze stali nierdzewnej, a wąż oraz filtr zabezpieczone są przed ewentualnymi uszkodzeniami za pomocą metalowego użebrowania.      

Odkurzacz bez kabla – czy to w ogóle możliwe?

Oczywiście, że tak :)

Możemy uwolnić się od pałętającego się pod nogami kabla, dzięki modelom odkurzaczy warsztatowych, zasilanych akumulatorowo. Takie urządzenie przyda się wszędzie tam, gdzie sprzątana powierzchnia jest mocno zagracona i kabel może się plątać czy zaczepiać o przedmioty stojące na ziemi. Przy sprzątaniu auta, odkurzacz akumulatorowy również jest świetnym rozwiązaniem, gdyż uwolnienie się od przewodu, zapewnia nam zdecydowanie większą mobilność i umożliwia nam wciśnięcie się z urządzeniem w każdy kąt. Odkurzacze akumulatorowe są zazwyczaj niewielkich rozmiarów, dlatego jak pisaliśmy powyżej, idealnie nadadzą się do pomieszczeń, gdzie miejsca jest mało i niewygodnie byłoby korzystać z większego odkurzacza przemysłowego zasilanego metodą tradycyjną.

W naszym asortymencie znaleźć można na tę chwilę trzy modele odkurzaczy warsztatowych akumulatorowych.

Odkurzacz akumulatorowy bezszczotkowy DEDRA SAS+ALL DED7175 posiada zbiornik ze stali nierdzewnej o pojemności 15l i przeznaczony jest do pracy na sucho i mokro. Wyposażony jest również w silnik bezszczotkowy, co przekłada się na jego dużo wyższą sprawność i wytrzymałość względem silnika tradycyjnego. Kolejne dwa modele to odkurzacze warsztatowe walizkowe. Forma ich wykonania sprawia, iż są one zdecydowanie wygodniejsze do przenoszenia niż tradycyjne odkurzacze, dlatego idealne są do sprzątania na wysokości np., gdy potrzebujemy odkurzyć szafki czy półki oraz do ciasnych pomieszczeń z wieloma zakamarkami jak np. samochód czy garaż. Takim typem odkurzacza jest odkurzacz walizkowy akumulatorowy DEDRA SAS+ALL DED7174 z silnikiem bezszczotkowym oraz odkurzacz walizkowy akumulatorowy DEDRA SAS+ALL DED7075 o silniku tradycyjnym. Warto również dodać, iż każdy z odkurzaczy akumulatorowych dostępnych w naszym sklepie jest odkurzaczem bezworkowym.

Czym kierować się przy wyborze odkurzacza?

Każdy odkurzacz, czy to odkurzacz przemysłowy czy odkurzacz warsztatowy ma swoje parametry, którymi warto kierować się przy wyborze sprzętu. Poniżej kilka kluczowych według nas czynników:

  • Przepływ powietrza
  • Moc ssąca
  • Moc silnika
  • Pojemność zbiornika
  • Waga i gabaryt

Przed zakupem koniecznym jest odpowiedzenie sobie na pytanie czy odkurzacz ma być naszym narzędziem pracy na co dzień, czy będziemy go wykorzystywać sporadycznie np. do pracy w przydomowym garażu. Jest to istotne, gdyż na tej podstawie dobieramy wyżej wymienione paramenty. Łatwo się domyślić, że np. odkurzacz do gipsu z otrząsaczem, który jest narzędziem naszej pracy zarobkowej, jeśli jesteśmy wykonawcą, musi mieć zdecydowanie większą moc i siłę ssącą niż odkurzacz warsztatowy dla domowego majsterkowicza. Jeszcze jedna rzecz, o której często nawet nie pomyślimy, jest sprawdzenie dostępności akcesoriów do danych odkurzaczy. Jest to o tyle ważne, że w sytuacji, kiedy skończą nam się worki, zagubi końcówka rury czy jakiś element np. wąż ulegnie uszkodzeniu, musimy mieć pewność, że bez problemu dokupimy pasujące do niego akcesoria. W innym wypadku możemy mieć poważny problem, ponieważ nie będziemy mogli korzystać z urządzenia.    

Podsumowując - opcji jest wiele i warto zapoznać się z każdym produktem przed dokonaniem zakupu. Nie kierujmy się tylko ceną, ale przede wszystkim naszymi potrzebami - ich określenie zawsze jest kluczem do dokonania odpowiedniego wyboru!

My ze swojej strony serdecznie zapraszamy do zapoznania się z produktami, które oferuje nasz sklep :)

Udanych zakupów!      

Márka
Price ranges
+ Expand- Rejtsd el
Ár
-
pixel