Salvesta ostunimekirja
Uue ostunimekirja loomine

Puidusahad

( toodete arv: 42 )

Pilarka do drewna – wiele narzędzi pod jednym pojęciem

Pilarka do drewna to pojęcie dość ogólnikowe, biorąc pod uwagę fakt, że jej rodzajów jest kilka i każda ma trochę inne zastosowanie. Oczywiście, każda piła czy pilarka będzie służyć do tego samego, czyli do cięcia, ale innej użyjemy do wycinania gałęzi w ogrodzie czy sadzie, a innej do przycinania np. blatów. czy listew przypodłogowych W poniższym tekście postaramy się przybliżyć rodzaje i zastosowanie konkretnych narzędzi.

Piła, pilarka – rodzaje i zastosowanie

Pilarka tarczowa ręczna – urządzenie to jest wykorzystywane przede wszystkim do wykonywania długich, precyzyjnych cięć w linii prostej. Cięcie odbywa się przy pomocy tarczy, którą dobieramy w zależności od tego jakie cięcie chcemy wykonać – im gładszą, mniej postrzępioną krawędź chcemy uzyskać, tym tarcza powinna mieć więcej zębów. Przykładem takiego urządzenia jest pilarka tarczowa DEDRA DED7925.

Pilarka tarczowa kątowa (pilarka ukosowa, ukośnica) – piła ta posiada zakres pracy od 45 do 90 stopni, zastosujemy więc ją do cięcia prostopadłego lub pod kątem, zazwyczaj wąskich elementów. Bardzo często wykorzystywana do przycinania profili czy listew podłogowych. Urządzenie to posiada możliwość montażu na dodatkowym stole roboczym. Tym typem pilarki jest ukośnica DEDRA DED7739.

Pilarka stołowa do drewna – czyli popularna krajzega, służy do cięcia długich, dużych elementów jak np. płyty do produkcji mebli czy deski. Składa się z tarczy oraz blatu roboczego i wykonujemy nią cięcia wzdłużne oraz poprzeczne. Pilarka stołowa do drewna, krajzega DEDRA DED7726 to właśnie taki rodzaj pilarki

Pilarka taśmowa – cięcie odbywa się za pomocą cienkiej taśmy, dzięki czemu możemy wycinać skomplikowane oraz nieregularne, ale mimo wszystko precyzyjne kształty

Piła szablasta – często zwana „lisicą”  to dość uniwersalne urządzenie, biorąc pod uwagę fakt, że możemy zamocować do niej różnego rodzaju brzeszczoty i zależnie od ich przeznaczenia, przetniemy nie tylko drewno, ale i metal czy tworzywo sztuczne. Brzeszczot pracujący w niej porusza się ruchem posuwisto-wstecznym, czyli w przód i w tył, dzięki czemu, możemy odcinać kawałek po kawałku, niewielkie elementy obrabianego materiału, również te w trudno dostępnych miejscach. Nie ogranicza nas cięcie po linii prostej – taką piłą jak np. pilarka szablowa, lisica DEDRA DED7969 możemy ciąć pod różnymi kątami i kształtami.

Wyrzynarka – to kolejne dość uniwersalne urządzenie, którego cięcie odbywa się za pomocą brzeszczotu poruszającemu się ruchem góra-dół. Dzięki temu możemy wycinać nieregularne kształty, a także otwory w obrabianym przez nas materiale. Podobnie jak w pile szablastej, zależnie od przeznaczenia zamontowanego w niej brzeszczotu, możemy ciąć drewno, metal lub inne materiały. Pamiętajmy o dość istotniej funkcji w wyrzynarce o której często zapominają użytkownicy. Wyrzynarka posiada możliwość cięcia tzw. precyzyjnego wykorzystywanego podczas docinania np. blatów kuchennych. W tym ustawieniu brzeszczot wyrzynarki pracuje jedynie góra dół zapewniając tym samym bardzo dobrą jakość cięcia. W przypadku gdy nie zależy nam na jakości ciętego materiału a chcemy jedynie przeciąć materiał jak najszybciej, powinniśmy ustawić wyrzynarkę w pozycji podrzynania (brzeszczot pracuje góra dół, dodatkowo napierając na cięty materiał). Dla zobrazowania o czym mowa podajemy przykład takiej maszyny - wyrzynarka DED7965 marki DEDRA o mocy 750W oraz z regulacją prędkości skoku brzeszczotu.

Piła łańcuchowa – to urządzenie wykorzystamy przede wszystkim do wycinania drzew lub ich gałęzi, a także do pocięcia drewna np. na opał. Cięcie drewna wykonywane jest za pomocą łańcucha osadzonego na prowadnicy.

Pilarki łańcuchowe możemy podzielić dodatkowo na:

  •       piły łańcuchowe spalinowe np. DED8712, czyli napędzane za pomocą silnika spalinowego dwusuwowego
  •       piły łańcuchowe elektryczne np. DED8702, czyli napędzane za pomocą silnika elektrycznego

Piła łańcuchowa spalinowa ma zazwyczaj większą moc niż piła elektryczna, poradzi więc sobie z większą średnicą ciętego drewna. Ma również większą mobilność, gdyż nie ogranicza nas konieczność korzystania z gniazdka celem jej zasilenia. Niestety piła spalinowa jak sama jej nazwa wskazuje, emituje szkodliwe dla zdrowia spaliny, dlatego nie użyjemy jej w zamkniętym pomieszczeniu. Emituje ona również dużo hałasu i jest stosunkowo ciężka. Natomiast pilarka łańcuchowa elektryczna jest zdecydowanie prostsza w obsłudze, bardziej cicha i lżejsza od swojej poprzedniczki. Minusem jest jej mniejsza moc oraz konieczność korzystania z kabla i zazwyczaj również z przedłużacza.

Piła, pilarka akumulatorowa – jak uwolnić się od kabla?

Kiedy znamy już rodzaje oraz zastosowania konkretnych pilarek i wybraliśmy urządzenie odpowiednie dla siebie warto zastanowić się nad zasilaniem, jakie będzie dla nas najwygodniejsze. Do wyboru mamy tradycyjne zasilanie elektryczne, co wiąże się z plączącym się nam, niewygodnym kablem lub nowoczesne zasilanie akumulatorowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy większą mobilność i zakres poruszania się z narzędziem, gdyż nie jesteśmy ograniczeni długością kabla zasilającego. Możemy więc swobodnie przemieszać się z piłą i korzystać z niej np. w ogrodzie, nie martwiąc się o brak dostępu do gniazdka czy konieczność korzystania z przedłużacza. Jedyne o czym musimy pamiętać to naładowany akumulator, a najlepiej dwa, tak aby jeden mógł pracować, a drugi się ładować jeśli np. planujemy dłuższą pracę urządzeniem. Przykładami pilarek zasilanych na akumulator są dostępne w naszym asortymencie piła szablasta akumulatorowa DEDRA SAS+ALL DED7061 oraz piła łańcuchowa akumulatorowa DEDRA SAS+ALL DED7095.  

W zasadzie oprócz pilarki taśmowej oraz pilarki stołowej, wszystkie z wyżej wymienionych pilarek dostępne są w wersji akumulatorowej.

Oprócz rodziny pilarek, nasza oferta bogata jest w całą gamę elektronarzędzi akumulatorowych, do zapoznania się z którymi oczywiście gorąco zachęcamy.

Kategoria
Sümbol
+ Laienda- Peida
Marka
Toiteallikas

Hoolitseme teie privaatsuse eest

Meie veebisait koos usaldusväärsete partneritega töötleb teie isikuandmeid, mida kogutakse Internetis, nagu teie seadme IP-aadress ja teabe salvestamine jälgimis- ja hoidmistehnoloogiate abil, näiteks küpsised, veebimärgid või sarnased tehnoloogiad.

Küpsiseid kasutatakse teenuste pakkumiseks vastavalt meie Privaatsuseeskirjale, samuti analüütilistel, turunduslikel eesmärkidel ning sisu kohandamiseks teie eelistuste ja huvidega, sealhulgas isikupärastatud sisu (reklaamide) kuvamiseks ja veebisaidi õige toimimise tagamiseks. Küpsiste salvestamise või juurdepääsu tingimused saate määrata oma veebilehitsejas.

Klõpsates nupule "NÕUSTUN, SOOVIN SAAVALLEHELE MINNA", nõustute küpsiste kasutamisega vastavalt oma veebilehitseja seadetele ning meie veebisaidil sisu kohandamisega vastavalt teie eelistustele, samuti statistilistel ja turunduslikel eesmärkidel, sealhulgas isikupärastatud sisu (reklaamide) kuvamiseks. Nõusoleku võite igal ajal tagasi võtta, kustutades küpsised vastavalt seadmes olevast veebilehitsejast.

Kui klõpsate nupule "EI NÕUSTU" - te ei saa saidile siseneda.

EI NÕUSTU
NÕUSTUN, SOOVIN SAAVALLEHELE MINNA
pixel