Nemokamas pristatymas iš 300,00 zł
Išsaugoti pirkinių sąraše
Sukurti naują pirkinių sąrašą

Smūginiai grąžtai

( produktų skaičius: 9 )

Wiertarka udarowa to podstawa

Wiertarka udarowa to niewątpliwie jedno z najbardziej rozpoznawalnych elektronarzędzi. Jest produktem niezbędnym, kiedy przyjdzie nam wykonać podstawowe prace przydomowe jak i remontowe. Wykorzystywana zarówno przez majsterkowiczów jak i wykonawców, cieszy się dużym uznaniem ze względu na swoją wszechstronność.  Lekkość produktu oraz jego niewielkie rozmiary sprawiają, że wiertarka udarowa może być wykorzystywana do wiercenia m.in. w metalu przy zastosowaniu bardzo małych średnic wierteł. Sama konstrukcja uchwytu wiertarskiego szczękowego, jaki stosowany jest w wiertarkach udarowych, umożliwia wykorzystanie wszystkich wierteł, których uchwyt mocujący jest okrągły (walcowy), bądź zakończony uchwytem typu hex (sześciokąt).

Najlepsza wiertarka udarowa… dla mnie – jak wybrać, na co zwrócić uwagę

Dokonując zakupu najczęściej zwracamy uwagę na moc urządzenia i przez pryzmat tego parametru dokonujemy zakupu. Tak, moc jest ważna, ale trzeba pamiętać, że każdy model ma dodatkowe cechy, które pozwolą nam optymalnie dobrać produkt do naszych potrzeb. Jedną z podstawowych różnic w wiertarce może być rodzaj zastosowanego uchwytu wiertarskiego i jego rozmiar. I tak na przykład w naszej ofercie znajdą Państwo wiertarki Dedra z uchwytem szczękowym, kluczykowym – np. model wiertarki udarowej DED7958K o mocy 700W. Dzięki zastosowaniu uchwytu kluczykowego o rozmiarze 13 mm możliwe jest wiercenie wiertłami o dużych średnicach. Sam uchwyt kluczykowy zapewnia dobry chwyt wiertła i niweluje ryzyko rozkręcenia się uchwytu w czasie pracy. Innym rozwiązaniem jakie znajdą Państwo w ofercie będzie wiertarka udarowa z uchwytem samozaciskowym DED7960, której moc wynosi 900W. Uchwyt ten nie wymaga dodatkowego kluczyka, przez co jego obsługa jest łatwiejsza, a wymiana końcówek roboczych szybsza. Model DED7957 o mocy 560 W to wiertarka bezudarowa. Stosowana zazwyczaj do wiercenia w metalu bądź w drewnie. Wyposażona została w uchwyt szczękowy, kluczykowy o rozmiarze 10 mm. Dzięki małym rozmiarom urządzenia praca w materiałach drewnopochodnych czy metalach będzie bardzo przyjemna i efektywna.

Wiertarka udarowa dwubiegowa – czym się różni od zwykłej?

Całość naszej oferty jaką dla Państwa przygotowaliśmy uzupełniają wiertarki dwubiegowe. Dzięki zastosowaniu dwóch biegów możliwe jest jeszcze lepsze dostosowanie prędkości obrotowej do konkretnej pracy. Wiertarki te cechują się wzmocnionym korpusem chroniącym kluczowe podzespoły, wpływające na żywotność urządzenia i jego prawidłową pracę. Również moc tych urządzeń potrafi być większa niż w jednobiegowych wiertarkach udarowych. Najlepsza wiertarka dwubiegowa w naszej ofercie to niewątpliwie model DED7962 o mocy 1100W. Urządzenie to wyposażone zostało w uchwyt samozaciskowy 13 mm wykonany z metalu. Dla klientów, którzy cenią sobie uchwyt kluczykowy, polecamy wiertarkę udarową z klasycznym uchwytem kluczykowym DED7961.

Cechy wiertarki udarowej

Oprócz specyfikacji, które są zmienne w zależności od modelu, występują również cechy wspólne w jakie wyposażona została każda wiertarka udarowa:

  • Przełącznik trybu pracy – każda wiertarka (oprócz bezudarowej) ma możliwość zmiany trybu pracy w zależności od tego, czy wiercimy w twardych materiałach jak beton – wymaga wiercenia z udarem i zastosowania typowego wiertła do betonu, czy też w materiałach miękkich bądź przy zastosowaniu innego wiertła niż do betonu np. wiertło do płytek, wiertło do szkła, drewna, metalu – wiercenie tymi wiertłami powinno się odbywać z przełącznikiem ustawionym na funkcję wiercenia ale bez udaru.
  • Obroty lewo-prawo – przydatna funkcja przy wierceniu, szczególnie przy głębokich otworach bądź przewiertach. Zmiana obrotów daje nam możliwość łatwego wyprowadzenia wiertła z przygotowywanego otworu i usunięcie urobku jaki potrafi kleszczyć wiertło utrudniając nam przy tym pracę i wpływając negatywnie na obciążenie urządzenia a co za tym idzie jego żywotność.
  • Regulacja prędkości obrotowej – Funkcja ta ułatwia dostosowanie prędkości wiercenia w zależności od wiertła czy materiału w jakim wiercimy. O ile w betonie będziemy wiercić z pełną mocą, to wiercenie w delikatniejszych materiałach jak szkło, ceramika, drewno, metal, tworzywa sztuczne będzie wymagało od nas ustawienia odpowiedniej prędkości wiercenia. Regulować obroty możemy wykorzystując pokrętło jakie znajduje się we włączniku.
  • Blokada włącznika do ciągłej pracy – bardzo przydatna funkcja, szczególnie kiedy wykonujemy otwory seryjnie i długotrwałe trzymanie włącznika powodowałoby dyskomfort użytkownika.
  • Rodzaj udaru – mechaniczny – znaczy to, że podczas wiercenia z funkcją udaru musimy użyć siły docisku – tylko wtedy wiercenie z udarem będzie efektywne.
  • Dodatkowy uchwyt – każda wiertarka udarowa wyposażona została w dodatkowy uchwyt dzięki czemu wiercenie z udarem jest wygodniejsze i bezpieczniejsze.
  • Ogranicznik głębokości wiercenia – bardzo przydatny szczególnie przy robieniu otworów w cienkich elementach celem uniknięcia przewiercenia się na wylot, czy też przy osadzaniu np. kołków – unikniemy efektu wpadania kołka do głębszego otworu.
Prekės ženklas
Price ranges
Kaina
-

Mums rūpi jūsų privatumas

Mūsų svetainė kartu su patikimais partneriais tvarko jūsų asmens duomenis, surinktus internete, pvz., jūsų įrenginio IP adresą ir informaciją, užfiksuotą naudojant stebėjimo ir saugojimo technologijas, pvz., slapukus, žiniatinklio švyturėlius ar kitas panašias technologijas.

Slapukai naudojami paslaugoms teikti pagal privatumo politiką, taip pat analitiniais, rinkodaros tikslais, siekiant pritaikyti turinį prie jūsų pageidavimų ir interesų, įskaitant asmeninio turinio (reklamos) rodymą, ir tinkamam svetainės veikimui užtikrinti. Slapukų saugojimo ar prieigos prie jų sąlygas galite nustatyti savo naršyklėje.Privatumo politika

Spustelėję "SUTINKU, NORIU EITI Į SVETAINĘ", sutinkate, kad slapukai būtų naudojami pagal jūsų naršyklės nustatymus ir kad mūsų svetainės turinys būtų pritaikytas prie jūsų pageidavimų, taip pat statistikos ir rinkodaros tikslais, įskaitant personalizuoto turinio (reklamos) rodymą. Savo sutikimą galite bet kada atšaukti ištrindami slapukus iš savo naršyklės iš atitinkamo galinio įrenginio.

Jei spustelėsite "NESUTINKU". - negalėsite naudotis Svetaine.

NESUTINKU
SUTINKU, NORIU EITI Į SVETAINĘ
pixel