Veselības un drošības bikses
( produktu skaits: 187 )Spodnie robocze – czym kierować się przy wyborze?
Zasada wyboru spodni roboczych jest w zasadzie taka sama, jak przy wyborze każdego innego stroju z gamy odzieży BHP.
Najistotniejszym kryterium powinno być określenie rodzaju pracy, jaki będziemy wykonywać oraz w jakich warunkach odbywać się ta praca.
Przydatnym i bardzo istotnym parametrem będzie tu gramatura materiału z jakiego wykonane są spodnie robocze. Im wyższa gramatura, tym materiał grubszy, a co za tym idzie zapewniający nam więcej ciepła. Działa to też oczywiście w drugą stronę – im niższa gramatura, tym odzież ochronna będzie „lżejsza” i da nam więcej przewiewności. Określenie tego w jakim środowisku pracy będziemy pracować, jest więc kluczowe dla dobrania odpowiedniego stroju roboczego.
Spodnie ochronne o niskiej gramaturze będą najczęściej wybierane przez osoby pracujące w ocieplanych pomieszczeniach. Świetnie sprawdzą się również dla pracowników, których charakterystyka pracy wymaga od nich intensywnego wysiłku fizycznego. Są też idealnym wyborem na sezon letni. Analogicznie – wyższą gramaturę wybierzemy przy pracach w chłodnych pomieszczeniach czy niekomfortowych warunkach atmosferycznych.
W tym momencie warto też zastanowić się nad fasonem spodni roboczych, nie tylko ze względu na ich wygląd, ale i na praktyczność.
Idealnym wyborem na wiosnę/lato będą spodnie ochronne 2w1. Takie spodnie BHP posiadają odpinane nogawki, dzięki którym w krótkim czasie i bez zbędnego przebierania się zamienimy spodnie długie na krótkie. Przykładem może być tutaj model spodni ochronnych DEDRA BH41SR o gramaturze 270g/m2, czyli o średniej grubości materiału.
Fason spodni roboczych powinien być też dobrany ze względu na rodzaj wykonywanych obowiązków.
Osoby, które są w ciągłym ruchu i których praca wymaga od nich przyjmowania różnych pozycji jak np. kucki czy siedzenie na ziemi, najchętniej wybierają ogrodniczki robocze. Ze względu na to, iż są to spodnie robocze na szelkach¸ do zera zniwelowany został dyskomfort związany z suwaniem się spodni. Dodatkowo nasze plecy chronione są przed podmuchami wiatru, więc jest to bardzo dobra opcja dla każdego pracującego na zewnątrz, szczególnie w chłodniejszym sezonie. Ogrodniczki są częstym wyborem osób wykonujących montaże np. hydrauliczne czy pracujących przy wykańczaniu wnętrz, śmiało więc możemy je skategoryzować jako spodnie robocze monterskie.
Nie samą robotą człowiek żyje – czyli jak wyglądać i czuć się dobrze w odzieży roboczej
Odzież robocza większości z nas kojarzy się ze starymi, brudnymi, poprzecieranymi ciuchami. Kiedyś nie było na rynku dużego wyboru, więc pracownicy ubierali się zazwyczaj w to, co było dostępne w sklepach, a jeszcze częściej tak naprawdę w co popadnie. Dziś mamy bogactwo ofert i wyborów, a ludzie, czy to starsi czy młodsi większą uwagę przykładają nie tylko do praktyczności, ale i wyglądu odzieży roboczej.
Dla osób chcących cieszyć się modnym wyglądem, fajnym rozwiązaniem są spodnie robocze jeansowe. Łączą one w sobie design nieprzypominający typowych spodni roboczych z jednoczesnym zachowaniem ich najważniejszych cech. Dla przykładu spodnie z denimu DEDRA BH45SP mają wygląd klasycznych jeansów z dodatkiem wytrzymałych wzmocnień i wstawek w kolorze czarnym. Mimo swojego podobieństwa do jeansów, są one bardzo elastyczne, dzięki czemu swobodnie możemy wykonywać w nich najbardziej wymagające ruchu prace. Wyposażone zostały dodatkowo w dwie kieszenie na rzepy umieszczone na nogawkach oraz dwie kieszenie tylne, z czego jedna, także jest zapinana na rzep.
Innym ciekawym modelem są spodnie ochronne DEDRA BH43SP z serii MORO LINE. Jak sama nazwa wskazuje, spodnie te są w znanym wszystkim wzorze popularnego moro. Zarówno pod względem kolorystyki jak i fasonu przypominają klasyczne bojówki, będą, więc idealne dla osób o bardziej wojskowym czy turystycznym stylu. A będąc przy turystyce… ten akurat model spodnie świetnie nada się na wycieczkę w góry czy do lasu :)
Przy okazji warto dodać, ze zarówno jeden jak i drugi model występuje w wersji szortów roboczych, a seria MORO LINE wzbogacona została o ogrodniczki ochronne.
Krótkie podsumowanie – najważniejsze cechy spodni roboczych
Nie rozpisując się już za długo, przedstawiamy w pigułce najbardziej istotne parametry ułatwiające nam wybór spodni roboczych:
- - gramatura: pamiętajmy! Im wyższa tym grubszy materiał
- - elastyczność: musimy mieć możliwość przybierania różnych wymuszonych pozycji
- - rodzaj tkaniny: bawełna, bawełna z domieszką elastanu, połączenie poliestru z bawełną lub inne „mieszanki”
- - fason: szorty, ogrodniczki, bojówki, klasyka
- - kolor: wbrew pozorom nie tylko chodzi o walory wizualne! Dla przykładu, ciemne kolory bardziej przyciągają światło, więc w słoneczne, upalne dni, możemy się w nich „ugotować”
- - odblaski: jeżeli nasza praca wymaga od nas bycia widocznym zawsze i wszędzie - dodatkowe udogodnienia: ilość i rozstaw kieszeni, wzmocnienia materiału w newralgicznych miejscach, kieszenie na nakolanniki itp. itd.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem odzieży oraz obuwia BHP.
Życzymy udanych zakupów! :)
Plānas bikses ar spandeksu, LD/54, 240g/m2, DEDRA BH46SP-LD
Plānas bikses ar spandeksu, XL/56, 240g/m2, DEDRA BH46SP-XL
Plānas bikses ar spandeksu, XXL/58, 240g/m2, DEDRA BH46SP-XXL
Aizsargpuskombinezons, BALTS, 1. kat., .I S/48, gramatūra190g/m2 kokvilna 20%
Aizsargpuskombinezons, BALTS, 1. kat., .I M/50, gramatūra190g/m2 kokvilna 20%
Aizsargpuskombinezons, BALTS, 1. kat., .I LD/54, gramatūra190g/m2 kokvilna 20%
Aizsargpuskombinezons, BALTS, 1. kat., .I XL/56, gramatūra190g/m2 kokvilna 20%
Aizsargpuskombinezons, BALTS, 1. kat., .I XXL/58, gramatūra190g/m2 kokvilna 20%
Aizsargpuskombinezons, lielums LD/54, kokvilna+spandex, svars 270g/m2
Aizsargpuskombinezons, lielums XL/56, kokvilna+spandex, svars 270g/m2
Aizsargpuskombinezons, lielums XXL/58, kokvilna+spandex, svars 270g/m2
Aizsargbikses balts, lielums XXL/58, kokvilna+spandex, svars 270g/m2
- 1
- 2