Ingyenes szállítás a címről 300,00 zł
Mentés a bevásárlólistára
Új bevásárlólista létrehozása

Speciális elektromos szerszámok

( termékek száma: 31 )

Elektronarzędzia specjalne - urządzenia do zadań nadzwyczajnych

W tej kategorii znajdują się urządzenia inne niż te najpopularniejsze jak wiertarka czy szlifierka. Nie będziemy się długo rozpisywać, po prostu przedstawimy te urządzenia.

Nożyce elektryczne do cięcia blachy

Jest to produkt służący (jak sama nazwa wskazuje) do rozcinania, przecinania różnego rodzaju blachy (gładkiej, falistej czy trapezowej). Wśród nożyc do blachy znajdziemy elektryczne nożyce do blachy, zasilane prądem z gniazdka 230V lub nowocześniejsze nożyce akumulatorowe, których zdecydowaną zaletą jest brak konieczności korzystania z kabla. Takim właśnie urządzeniem są nożyce do cięcia blachy akumulatorowe DED7083 - szybkość cięcia tym sprzętem wynosi 5,5m/min, a podwójne ostrze zastosowane w maszynie jest w stanie przeciąć blachę stalową o grubości maksymalnej 2mm, a blachę ze stali nierdzewnej o grubości do 1,6mm. Przykładem nożyc tradycyjnych, czyli tych na kabel są nożyce elektryczne do blachy DED7502 o max. grubości cięcia do 1,6 mm dla stali miękkiej oraz 1,2mm dla stali nierdzewnej.  

Klucz udarowy elektryczny

Służy on do odkręcania oraz przykręcania różnego rodzaju śrub. Najczęściej wykorzystywany przez mechaników oraz wulkanizatorów, zarówno w profesjonalnych warsztatach samochodowych jak i hobbystycznych warsztatach garażowych.                                         

Wśród tych urządzeń znajdziemy elektryczny klucz udarowy, pneumatyczny klucz udarowy oraz akumulatorowy klucz udarowy. Te klucze te różnią się od siebie przede wszystkim mocą (momentem obrotowym), z jaką mogą pracować. Klucz elektryczny udarowy oraz akumulatorowy klucz udarowy lepiej sprawdzi się u mechanika hobbysty w przydomowym warsztacie, natomiast klucz pneumatyczny swoje zastosowanie znajdzie zdecydowanie u profesjonalisty, gdyż oprócz energii elektrycznej wykorzystuje sprężone powietrze, co dodatkowo zwiększa moment obrotowy urządzenia. Najpopularniejszym produktem z gamy kluczy udarowych w naszym sklepie jest elektryczny klucz udarowy DEDRA DED7973 z momentem obrotowym 450Nm i prędkością obrotową 2300 RPM. Dla osób szukających sprzętu o większej mocy, polecamy klucz pneumatyczny udarowy PANSAM A533162, którego moment obrotowy wynosi już 570Nm

Urządzenie do cięcia styropianu – nóż termiczny lub gilotyna do cięcia styropianu

Samo w sobie cięcie styropianu nie jest trudne i mogłoby wydawać się, że nie ma potrzeby wyposażać się w specjalny do tego celu sprzęt. Należy pamiętać jednak, że podczas cięcia tego typu materiału oddzielają się od niego malutkie styropianowe kulki, które przyczepiają się dosłownie do wszystkiego, a pozbycie się ich na pewno przysporzy nam wielu negatywnych emocji ;) Nie mówiąc już o stracie cennego czasu… Warto, więc użyć do tego odpowiednich narzędzi.

Nóż termiczny

Sekretem tego noża jest fakt, iż tak naprawdę nie tnie on, a topi materiał, na którym jest używany. Dzięki temu praktycznie do zera ograniczmy odrywanie się od ciętego elementu urobku, czyli tych nieszczęsnych styropianowych okruchów. Nóż termiczny do styropianu ma jeszcze jedną zaletę – przecinane nim krawędzie są idealnie równe, bez żadnych wyżłobień czy wyszczerbień. Nóż do cięcia styropianu występuje w naszym sklepie w dwóch wersjach – sieciowej, jak np. nóż termiczny do cięcia styropianu DEDRA DED7519 oraz akumulatorowej - akumulatorowy nóż do styropianu, nóż termiczny do styropianu DEDRA SAS+ALL DED7082.

Gilotyna do cięcia styropianu

Podobnie jak w przypadku noża termicznego, do cięcia wykorzystywana jest wysoka temperatura, a więc styropian tak naprawdę jest topiony. Różnicą jest to, iż „cięcie” w nożu odbywa się przy pomocy ostrza, natomiast w gilotynie elementem „tnącym” jest drut oporowy. Ta maszyna do cięcia styropianu jest również gabarytowo większa oraz ma zupełnie inną konstrukcję, pozwalającą na stacjonarne obrabianie płyt styropianu. Dzięki możliwości regulacji drutu w wielu płaszczyznach, możemy nie tylko ciąć, ale i fazować oraz frezować obrabiany styropian. Aby zobrazować ten przyrząd, polecamy przyjrzeć się modelowi urządzenia do cięcia styropianu DEDRA DED7521 o mocy 120 W oraz maksymalnej długości oraz grubości cięcia odpowiednio: 1005mm oraz 280mm.

Nie zależnie od tego, które z powyższych urządzeń będzie bardziej odpowiadało naszym potrzebom, przyrząd do cięcia styropianu znacząco poprawi wydajność i komfort naszej pracy z tak „niewdzięcznym” materiałem, jakim jest styropian.

Polerka elektryczna do karoserii

Polerka elektryczna to urządzenie służące do usuwania rys czy zmatowień lakieru oraz do jego polerowania i woskowania. Ważnymi cechami, które taka polerka powinna posiadać są stała prędkość obrotowa niezależna od siły nacisku oraz regulacja obrotów, tak abyśmy mogli dopasować je do danego etapu prac, które akurat wykonujemy. Wszystkie te elementy łączy w sobie polerka do karoserii samochodu, elektryczna DEDRA DED7955, dodatkowo wyposażona w elektroniczny wyświetlacz prędkości, a także elektroniczne sterowanie prędkością urządzenia w zakresie 0-3000 RPM. Do polerki dostępne są również akcesoria takie jak gąbki czy futerka polerskie.

Miniszlifierka, szlifierka prosta

Ta maszynka przyda się na pewno każdemu pasjonatowi rękodzieła i majsterkowania. Dzięki całej gamie wymiennych końcówek roboczych miniszlifierka do jedno urządzanie do wielu zadań – możemy nią wiercić, ciąć, szlifować, frezować czy nawet polerować. Oczywiście ze względu na swoje małe wymiary, jest to urządzenie do bardziej precyzyjnych prac, wykonywanych na małych elementach czy w miejscach trudnodostępnych. W naszym asortymencie dostępna jest oczywiście taka maszynka :) Miniszlifierka, szlifierka prosta DEDRA DED7944Z2 o mocy 135W wyposażona jest w wysokoobrotowy silnik (do 32000obr/min), a w zestawie posiada aż 215 akcesoria jak np. frezy diamentowe, krążki ścierne czy wiertła HSS.    

Akumulatorowa przepychaczka do rur

To narzędzie naszym zdaniem niezbędne w każdym domu, warsztacie czy zakładzie pracy. Akumulatorowa przepychaczka do rur jest wygodniejszą alternatywą dla przepychaczki ręcznej czy zwykłej sprężyny, szczególnie, że dzięki zasilaniu akumulatorowemu jest urządzeniem mobilnym niepotrzebującym dostępu do gniazdka elektrycznego. Przepychaczka do rur akumulatorowa 18V DEDRA SAS+ALL DED7081 wyposażona została w długą, 7-metrową spiralę udrażniającą z możliwością jej blokady w dowolnym momencie oraz automatycznym zwijaniem i rozwijaniem. Przepycharka ta nadaje się do udrażniania rur o średnicach 20-50mm    

Co więcej? - trzy słowa podsumowania

Jak łatwo zauważyć na pierwszy rzut oka elektronarzędzia specjalne z racji swojego przeznaczenia nie są tak uniwersalne jak pozostałe typu wiertarka, którą wykorzystać można na wiele sposobów. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom, gdyż zainteresowanie nimi jest równie duże, szczególnie w bardziej „wąskich” grupach specjalistów. Świat elektronarzędzi jest jednak na tyle bogaty, że każdy użytkownik znajdzie w nim coś dla siebie :)

Osoby poszukujące bardziej standardowych urządzeń jak chociażby pilarki, szlifierki kątowe, młotowiertarki czy opalarki, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z resztą naszego asortymentu.

Márka
Price ranges
+ Expand- Rejtsd el
Ár
-
pixel