Livrare gratuită de la 300,00 zł
Salvați în lista de cumpărături
Creați o nouă listă de cumpărături

Grup electrogen și generator de putere

( numărul de produse: 18 )

Generatory  jako rezerwowe źródło zasilania

Generator, agregat, zespół prądotwórczy to tylko kilka potocznych określeń dla produktów znajdujących się w tej kategorii. Wszystkie są prawdziwe i wszystkie odnoszą się do tego samego, czyli do generatorów spalinowych. Spełniają rolę rezerwowego źródła zasilania w miejscach, do których sieć energetyczna nie dociera lub takich w których doszło do zaniku napięcia np. na skutek burzy czy innych czynników zewnętrznych. Generatory DEDRA najczęściej wykorzystywane są na budowach, przy wszelkiego rodzaju pracach budowlanych, w pracach przydomowych, na działkach czy też kempingach. Zastosowany silnik benzynowy zapewnia niską wagę całego urządzenia jak i łatwość rozruchu. Dla większego komfortu użytkowania i wszechstronności zastosowania podstawowe części składowe generatora takie jak: generator prądu zmiennego, układ sterujący czy też silnik z układem rozruchowym zostały umieszczone wewnątrz ramy. Dzięki temu transport będzie również łatwiejszy.

Niech moc będzie w Twoich rękach – jak dobrać generator

Podstawowym parametrem przez pryzmat którego dobieramy generator, jest moc urządzenia. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo generator DEDRA o różnych mocach. Począwszy od mocy znamionowej (moc deklarowana dla pracy ciągłej) 2000 W dla modelu agregatu DEDRA DEGB2510 wyposażonego w 2 gniazda 230V(AC) oraz 1 gniazdo 12V(DC) poprzez model generatora o mocy 2800 W - DEDRA DEGB3600K i zespołu prądotwórczego o mocy 5000W (DEDRA DEGB6500K) kończąc na topowym modelu jakim jest duży agregat DEDRA DEGB7503K o mocy 6000 W również dla pracy ciągłej.
Podstawowy model, lekki agregat DEGB2510 o mocy 2000W będzie idealnym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych, czy też do obsługi kempingu. Urządzenie to będzie w stanie wygenerować prąd potrzebny do zasilenia podstawowego źródła światła (np. lampy LED, żarówki) czy też sprzętu AGD jak np. czajnik czy radioodbiornik. Możliwe będzie również podłączenie podstawowych narzędzi takich jak np. wiertarka udarowa czy szlifierka kątowa.
Pozostałe trzy generatory DEDRA jakie oferujemy Państwu w naszym sklepie to modele o lepszej mobilności poprzez zastosowanie uchwytów i kółek transportowych, wzmocnionej konstrukcji oraz odporności na obciążenia, poprzez zastosowany drut miedziany na uzwojeniu silnika. Dzięki temu urządzenia te będą lepiej znosiły długotrwałe, wielogodzinne obciążenia, jak również będą w stanie generować prąd dla urządzeń, których konsumpcja i zapotrzebowanie na energię elektryczną jest na dużo wyższym poziomie niż podstawowe produkty obsługiwane przez model o mocy 2000 W.  Dodatkowo generator DEGB7503K wyposażony jest w gniazdo 400 V co daje możliwość zasilania urządzeń wyposażonych w tego typu wtyczkę. Maksymalna moc jaką uzyskamy z tego gniazda wyniesie 6500 W (6000 W dla pracy ciągłej) natomiast maksymalna moc uzyskana z gniazda 230 V wyniesie 2200 W (2000 W dla pracy ciągłej).

AVR (z ang. Automatic Voltage Regulation) - co to jest i do czego służy układ elektronicznej regulacji napięcia?

Wszystkie proponowane przez nas generatory DEDRA wyposażone zostały w układ AVR, który umożliwia poprawę parametrów napięcia wyjściowego generowanego przez agregat prądotwórczy oraz umożliwia utrzymanie na zaciskach prądnicy żądanej wartości napięcia zasilającego bez względu na aktualne obciążenie elektryczne. Nie umożliwia jednak pełnej stabilizacji ponieważ reaguje z opóźnieniem na zmiany obciążenia. Może powodować chwilowe skoki napięcia na zaciskach prądnicy.
Czy zatem możliwe jest podłączanie czułej elektroniki do generatorów DEDRA? W przypadku konieczności zasilania urządzeń elektronicznych z agregatu prądotwórczego należy w każdym przypadku zasięgnąć informacji producenta czy urządzenie jest przystosowane do takiego rodzaju zasilania. Producent elektroniki określa w jakim stopniu jego urządzenie jest odporne na ewentualne skoki napięcia zasilającego.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru agregatu prądotwórczego

To na ile określony generator będzie dla nas użyteczny, nie określa jedynie moc, którą jest w stanie generować. Wybierając generator prądotwórczy musimy zdecydować z pośród wielu cech m.in:

  • Rodzaj paliwa – Wszystkie generatory DEDRA zasilane są benzyną bezołowiową PB95. Dzięki temu rodzajowi paliwa jednostki mają zwarte konstrukcję i stosunkowo małe gabaryty jak na osiąganą przez nie moc.
  • Olej silnikowy - Jako materiał smarowniczy używa się oleju silnikowego mineralnego lub syntetycznego 10W30. Producent zaleca olej silnikowy DEDRA DEGL01 SH/CF 10W30. W przypadku braku zalecanego oleju dopuszcza się stosowanie dowolnego oleju 10W30 lub podobnego przeznaczonego do silników czterosuwowych z zapłonem iskrowym. NIE WOLNO STOSOWAĆ OLEJÓW PRZEKŁADNIOWYCH 80W90 LUB WYŻSZYCH Z UWAGI NA ICH DUŻĄ GĘSTOŚĆ.
  • Świece zapłonowe – W urządzeniach z naszej oferty zastosowano świece zapłonowe do silników benzynowych typu F7RTC. Możliwe jest zastosowanie innego zamiennika o tej samej długości gwintu montażowego. NIE STOSUJE SIĘ ŚWIEC ŻAROWYCH!!!
  • Pojemność zbiornika paliwa - Pamiętać należy również, że poszczególne modele mogą różnić się od siebie pojemnością zbiornika, co może być istotne w kontekście wykorzystywania generatora do zasilania urządzeń, które muszą pracować bez przerwy, przez kilka kolejnych godzin. I tak w naszej ofercie znajdą Państwo generatory DEDRA o pojemnościach zbiornika 15L i 25L.
  • Zużycie paliwa – dla poszczególnych modeli kształtuje się w zakresie od 1,5L/h w przypadku DEGB2510 do 3,7 L/h dla modelu DEGB7503K
  • Ilość gniazdGenerator DEDRA DEGB7503K wyposażony został w 1 gniazdo zasilające 400 V(AC) i jedno gniazdo 230 V(AC), natomiast w pozostałych modelach znajdziemy po 2 gniazda 230 V(AC) i po jednym 12 V(DC)

Generator DEDRA to produkt właśnie dla Ciebie

Generatory DEDRA to bardzo solidna rodzina urządzeń w naszej ofercie. Każdy agregat prądotwórczy DEDRA zbiera pozytywne opinie. Klienci cenią sobie te produkty za solidną, wytrzymałą konstrukcję, łatwość obsługi jak również dostępność części zamiennych, które mogą ulegać naturalnemu zużyciu tj. np. świece czy linki rozruchowe.Price ranges
Preț
-
pixel