Ferăstraie cu sabie
( numărul de produse: 6 )Lisica - czym jest piła szablasta i dla kogo
Pilarki szablaste to rodzaj narzędzi które cechuje bardzo duża uniwersalność. Ich głównym zadaniem jest cięcie różnych typów materiałów. Piła szablasta popularnie nazywana jako lisi ogon, czy lisica jest doceniana przez majsterkowiczów, stolarzy i budowlańców, a także osoby pracujące w ogrodzie. Piły szablaste dzielą się na dwa rodzaje pod względem źródła zasilania. Wyróżniamy zatem piły szablaste akumulatorowe (seria SAS+ALL 18V) oraz piły szablaste elektryczne przewodowe (230V).
Po zastosowaniu odpowiedniego osprzętu w postaci brzeszczotów, piła szablowa może posłużyć nam do cięcia różnych materiałów budowlanych takich jak np. beton komórkowy, cegły, pustaki porotherm, wełna mineralna, wełna szklana i inne materiały izolacyjne oraz materiałów wykonanych ze stali, stali nierdzewnej, metali nieżelaznych, drewna, materiałów drewnopochodnych i PVC. Należy jednak pamiętać, że ze względu na szerokość oferty brzeszczotów i ich dostępności na rynku, najczęstsze zastosowanie znajdziemy w obróbce drewna i metalu.
Piła szablasta to rozwiązanie idealne, gdy należy wykonać cięcie w trudno dostępnym miejscu. Konstrukcja urządzenia pozwala na pracę w dowolnym położeniu, również po skosie.
Pilarka szablowa czy wyrzynarka?
Wyrzynarka sieciowa czy akumulatorowa to idealne rozwiązanie kiedy chodzi o cięcie precyzyjne. Piła szablowa nadaje się do cięższych prac oraz wszędzie tam gdzie wyrzynarka po prostu nie ma zasięgu. Bardzo duży wybór brzeszczotów do pilarek szablastych pomaga w obróbce wielu różnych materiałów. W ofercie naszego sklepu znajdziemy np. brzeszczoty do gazobetonu DED79689 o długości 455mm których oczywiście nie można zastosować w tradycyjnej wyrzynarce ręcznej.
Którą piłę szablastą wybrać dla siebie? – jak dobrać produkt do własnych potrzeb
Decydując się na wybór piły szablastej trzeba wziąć pod uwagę cechy urządzenia, które odróżniają od siebie poszczególne modele.
- rodzaj zasilania pił szablastych - W ofercie naszego sklepu znajdziemy lisice zasilanie sieciowo 230V lub akumulatorowo 18V. Każda z nich ma swoje zalety. Niewątpliwie największym plusem urządzeń akumulatorowych jest ich mobilność. Nie jesteśmy ograniczeni przedłużaczem. Możemy dostać się praktycznie wszędzie w domu, ogrodzie i na budowie. Dodatkowym atutem jest uniwersalność akumulatorów z serii SAS+ALL, które używamy w pilarce szablowej akumulatorowej DED7061. Możemy ich użyć w dowolnym urządzeniu z rodziny DEDRA SAS+ALL. Na korzyść urządzeń sieciowych przemawia ich większa moc. W modelu DED7969 możemy efektywnie używać bardzo długich brzeszczotów do gazobetonu z którymi urządzenie akumulatorowe miałoby problem.
- moc urządzenia i skok brzeszczotu w lisicach - W zależności od intensywności prac mamy do wyboru 3 modele pilarek szablowych. Podstawowym modelem sieciowym jest lisi ogon DEDRA DED7968 o mocy 710W gdzie skok brzeszczotu to 20mm. Idealne rozwiązanie do pracy w metalu, drewnie czy plastiku. Kiedy zamierzamy pracować w materiałach twardszych takich jak beton komórkowy czy cegły powinniśmy sięgnąć po mocniejszy model piły szablastej DEDRA DED7969 o mocy 1200W gdzie skok brzeszczotu to 28mm. Każda z tych lisic posiada 6 stopniową regulację prędkości skokowej oraz beznarzędziowy system wymiany brzeszczotów. Uzupełnieniem gamy jest piła DED7061 18V z linii SAS+ALL. Możliwość zasilania akumulatorem o pojemności 2, 4 lub 5 Ah sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla osób które cenią sobie moc oraz mobilność urządzenia w jednym. Mimo, iż jest to urządzenie akumulatorowe nie odbiega ono parametrami od podstawowych propozycji sieciowych.